1. cingıl bels cingıl bels!!

  veee geldik 2018'nin son gününe! 2019 yepyeni bir yıl, capcanlı gümbür gümbür geliyor!! ajandalar ve kedili masa takvimleri yerlerini aldı, tombalalar sandıklardan çıkartılıyor, milli piyango biletleri tükenmek üzere. 2019'a hazır mıyız youreads ailesiiiiiii!!!!!

  bu sefer hazırım ulan!
 2. kendime bir sürü hedef koydum. challenger ruhumu dirilteceğim bu sene. 2018 leş gibiydi.
  sezgi
 3. bu yıl tek bir hedef koydum; istisnasız her gün en az 1 saat kitap okumak. gerisi zaten bir şekilde halloluyor.
  abi
 4. “bitti mi? kurtulduk mu?” diyerek çıktığım 2018’den kendisine dahil olduğum yıldır.
  başlarken abuk başladı ama umudum var.

  buralar değerlenir.
 5. nezdimde 4 ay süren yıldır. 2019'a ne zaman girdik deseniz 4 ay olmuştur herhalde derim. nasıl geçtiğini anlamadığım için yorum da yapamıyorum. öyle bir yıldı.

  bu hesaba göre 2020 yılı 2 buçuk ay uzunluğunda olabilir.
 6. hazirana kadar normal hızda geçen sene. fakat haziran ve aralık arası bir ay sürmüş olabilir. görelilik çok can yaktı.
  sezgi
 7. hızlı geçmek bir yana alabildiğine, adeta 64 x yavaşlatılmış gibiydi kendi adıma.

  kadın erkek arkadaşlarımın ve hatta evli olanların bir kısmının eşlerinin bile gereklilikleri ve yeterliliklerini tartışmalı bulduğu çeşitin ve çeşninin bol olduğu bir sürü değişik olay ve insanı deneyimlediğim, tattığım, yaşadığım bir yıl oldu.

  çoğu eş zamanlı da olsa çok şey yaşayıp, çok sayıda yeni insan daha doğrusu pek çok sayıda bir değişik insanlar tanıyınca, çok sayıda daha önce hiç yapmadığınız, az yaptığınız, bir müddettir yapmadığınız ya da değişik miktarlarda hatta fazlada yapsanız iyice mokunu çıkarana kadar yaptığınız bir sürü şey olunca çok şey birikiyor.

  ben yetmez ama evet moodunda ve modundayım.

  burada daha önce de yazdığım gibi herkesin özellikle kelimeyi dillerine pelesenk etmişlerin yaptığı gibi hiçkimseyle empati yapmayıp herkesten empati beklemeye yavaş yavaş giriş yapıyorum son 1-2 aydır, aynı şekilde herkesin gereğinden fazla bulduğu şekilde kendimden vermeyi bırakıp hatta üzerine koyup yine herkes gibi bencilleşmeye daha da yavaş olsa başlıyorum ve hayat güzelleşiyor mu ne?

  bence herkes zeitgeista göre hareket etmeli, geç de olsa ben de bu anlamda sahaya çıkıyorum. acı yok demeyi bırakıp acımak yok demeye başlıyorum. ^:swh^

  zamanın ruhu bunu gerektiriyor. yel değirmenlerine saldıran don kişot gibi zamanla ve onun getirdikleri ve gerektirdikleriyle mücadele etmenin yani olması gerektiği hale getirmeye çalışmanın bir anlamı yok. ^:swh^

  2020'den beklentilerime gelince bu güne kadar her yeni başladığım şeyde kısa, çok kısa sürede çabuk uzmanlaşıp yıllardır o işle uğraşanlardan bile o konuda hep daha becerikli ve başarılı hale geldim. yetmez ama evet' e devam.^:swh^

  şaka bir yana; elbette 2020'den veya x sene dönümünden bağımsız, insanları gözlemleyip ve insanlara laf arasında veya açık açık sorup elde ettiğim sonuçlara göre bir dönem oldukça artan hayat tempomu, koşuşturmacamı kabul edilebilir sınırlar içinde olsa da biraz daha düşürdüm. bazı insanlara aşırı gelebilecek ölçüde bazı insanlarınsa yapmak istediklerini, özendiklerini veya kendilerinin daha beterini yaptıklarını söyledikleri planlı, programlı yaşama ve bu planlara uyma disiplinine yoğunlaştım.

  yine de bence çok olmasa da zaman sıkıntısı çekiyorum. biraz daha rijit plan program yapmam ve almanlıktan aldığım tadı arttırmam gerek.^:swh^
 8. etrafta yeniden deneyin tuşu aradığım, yer yer sıkıntılı, yer yer daha sıkıntılı durumlar ile karşılaştığım, bunların yanında daha da fazla sıkıntıya gark olmak konusunda hiçbir beis görmediğim önemli bir yıldı.

  öğrendiğim şeyleri bi on ömür falan kullanabilirim. gel gelelim tek yaşam için bu kadar tantanaya gerek var mıydı... bilemiyorum altan.
 9. Bana göre de hızlı geçen bir yıl oldu; yazı, sonbaharı, kışın şimdiye kadarının nasıl geçtiğini anlamadım, her şey birdenbire oldu.

  Yılı kendi adıma değerlendirecek olursam, büyükbabamın vefatı dışında güzel bir yıl geçirdim diyebilirim. Elbette sıkıldığım, bunaldığım başka zamanlar da oldu ama yalnız güçlüden ziyade, birlikte güçlü olduğum (*:nazar değmesin), huzur açısından hafiflerken kütlece bir tık ağırlaştığım bir yıl oldu. Günübirlik bolca gezdim, hobi olarak kendimi geliştirdim,insanları gülümsetme fırsatlarını da kullandım :)

  Umarım 2020 ve sonrası da en az bu kadar iyi şekilde dolu geçer :)