• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.50)
a star is born - bradley cooper
"yetenekli ancak bilinmeyen ally'yi keşfedince düşüşün eşiğine gelen bir country müzik yıldızı olan jackson maine'i konu alıyor."


  1. yüksek bütçeli, yüksek sükseli, bol müzikli, lady gaga'lı 2018 yapımı film. filmin en iyi film ödülü dahil 8 tane de oscar adaylığı var onu da belirteyim, en iyi film müziği oscar'ı dışında bir ödül alamasa da.

    filmin müzikleri gerçekten şahane. 2 saat 14 dakikalık haddinden fazla uzun süresi ile bir süreden sonra iç baysa da filmin iyi bir seyirlik olduğunu söyleyebilirim. beklentileri aşağılara çekip, boş bir zamanda izlemelik. trailer
  2. tam da sinema da izlemelik bir filmmiş doğrusu. epeydir isteyip de vakit bulamıyordum oturup izlemeye. nihayet geçenlerde izleyebildim. yıldızın doğmaya başladığı anda yani ilk sahneye çıkış kısmında kendimi ağlarken buldum.. yani bayağı bayağı etkileyici iki oyunculuk vardı, müzik vardı. sıradan bir film ve mükemmel değil derken tam olarak aranılan nedir bilmiyorum, gerçi pek umurumda da değil.. asıl anlatılmak istenen güzel işlenmiş. safi, güzel bir aşk vardı içinde. bakışlar güzeldi, hisler güzeldi. ve zaten her şey çok sıradan başlamıştı, sıradanlığın üzerine monte edilmişti. o yüzden afaki beklentiler içinde olmadan izleyin ya da mükemmel sevdasına düştü iseniz en iyisi mi hiç izlemeyin. kadın her defasında şarkı söylerken sanki notalarla sevişiyordu, sahne ve müzik performansı süper bu açıdan filmin. ne güzel bir sevgi ne güzel bir kabulleniş. ben sevdim bu filmi, kafamda şarkılar çalmaya devam ediyor.