acayip hikayeler - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.50)
acayip hikayeler
galip tekin'in çizgi öykülerinden uyarlanmış dizi. her bölümde farklı bir hikaye, farklı oyuncular yer almakta. dizinin ahkam bölümünde hikayeye uygun bir formatta hayko cepkin bir önsöz niteliğinde sunuş gerçekleştirir. 11 bölüm yayınlandıktan sonra yayından kaldırılmıştır!.


 1. 2012'de gece yarısından sonra yayınlanan, teknoloji odağından bağımsız "black mirror" tadında yerli kara dizi. fantastik bilim kurgu çizgi roman üstadı galip tekin'in hikayelerinden televizyona uyarlanmıştır.

  hayko çapkin'in "ahkam kesici" rolüyle anlatıcıyı/dış sesi canlandırdığı dizi, her bölümde yenilenen oyuncu kadrosu ile farklı bir konuyu ele alıyordu. sokaktan, arka mahalleden, yatak odasında, otomobilin içinden, parktaki banktan; yani bizden, anadolu'dan, trakya'dan seçilen hikayeler gizem, gerilim ve korku ögeleriyle harmanlanıyordu.

  sadece 11 bölüm yayınlanan dizi, türk televizyonları için oldukça yenilikçi çekim ve anlatım tekniklerine sahipti. enteresandır brüt 45 dakika sürüyordu. ancak büyük oyunu bozup, arka sokaklar'ı yedirmedik.

  özellikle haluk bilginer ve altan erkekli'nin rol aldığı ilk iki bölümden epey etkilenmiştim. ilk bölümde haluk reyiz tok sesiyle, karizmatik sıfatıyla oyunculuğunu şahlandırmıştı. diğer bölümlerde aynı hazzı alamasam da, milenyum sonrası takip ettiğim tek yerli dizidir.

  Tüm bölümler yapımcının youtube kanalındaki oynatma listesinden izlenebiliyor.

  bölümler:
  1. Bölüm - öldürmek üzerine
  2. Bölüm - Fazilet
  3. Bölüm - Benim Güzel Sevgilim
  4. Bölüm - Karabüyü Kadriye
  5. Bölüm - Gözlük
  6. Bölüm - Öldür Beni
  7. Bölüm - Kontrolsüz
  8. Bölüm - 4 Dakika
  9. Bölüm - Rakkase
  10. Bölüm - şanssız
  11. Bölüm - Mobydick
 2. türk televizyonlarındaki yapımların bir gömlek üstünde 11 bölümlük tv dizisi. geçenlerde tekrar izlemeye başladık, görüntü kalitesi, çekimleri ile tee 7 sene önce değil de bugün çekilmiş gibi izleniyor valla.

  şaşırtan finalleri, zengin oyuncu kadrosu ile keyifli bir dizi. her bölüm için belli bir kalite yakalanmış ve her bölüm en azından vasatı tutturuyor. izlenir. 1.bölüm