aile arasında - ozan açıktan - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.42)
aile arasında - ozan açıktan
21 yıllık ilişkileri aynı gün noktalanan nevrotik fikret ile müzikhol vokalisti solmaz komik bir tesadüfle tanışır. solmaz’ın kızı zeynep, adanalı sevgilisiyle evlenmeye karar verince her şeyden korkan fikret, kendini bir anda hayatının rolünü oynarken bulur. aile arasında olması planlanan nikah, damadın ailesinin ısrarıyla büyüdükçe büyür. bu ekip düğün hazırlıkları boyunca silahlı, geleneksel, kebapçı zinciri sahibi adanalı aileyle anlaşabilecek ve bu düğün bir terslik çıkmadan yapılabilecek midir?
 1. keyifli bir aile komedisi. senaryo bakımından ortalamanın üzerinde değil ancak oyuncuları ile bir kaç gömlek yukarı taşınmış bir film aile arasında. özellikle demet evgar ve engin günaydın filmi alıp götürürken yan rollerin her biri de hakkını sonuna dek vermiş.

  bolca yanlış anlaşılma, yer değiştirme, ufak yalanlar, nevrotik ya da saf kişilikler üzerinden, bildiğimiz anahtar komedi filmi numaraları ile ilerleyen film bu bildik denklemin içinde türk toplumundaki kutsal, namuslu aile kavramının cilasına çizik atıp, "öteki" sayılanlara da hak ettiği değeri vererek güzel bir mesaj da veriyor. halen vizyonda, kafa dağıtmak, gülüp eğlenmek için iyi bir tercih yapmış olursunuz.
  mesut
 2. bayıldığım bi filmdi. bayadır bu kadar az argo olup bu kadar komik olan bi yerli film izlememiştim. oyuncular rollerine resmen mükemmel oturmuş, çok yerinde şakalar komiklikler falan. bayıldım ya. bi daha izlerim yani. filmin bir dakikasında sıkılmadım. verdiği mesaj da çok güzel.
 3. gerçekten küfürü minamel etmeye çalışarak, gerçek komediye biraz daha yakınlaşarak güzel bir iş olmuş. ister tek ister ailece arkadaş grubuyla gidilir artık mizah tatminliğinze göre az ya da çok gülünür, ama gülünür.
 4. adam gibi komedi filmi olmuş. türk komedisine küsmüştüm ama bu film türk komedi klasiği olacak kadar iyi.

  bazen karakterlerde saçma komedi filmlerinden ufak ufak benzerlikler görsekte en azından diğer karakterler "napıyorsun" bakışı atınca normale geri dönüyorlar.

  kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.
 5. son zamanlarda izlediğim en güzel komedi filmi. çok eğlendim. zaten çevremden de sürekli olumlu yorumlar duyuyordum. izlemenizi tavsiye ederim.

  filmde erdal özyağcılar'ın olmasına ekstra sevindim. kendisi çok beğendiğim biri. filmde de yine çok iyiydi. babasını arif erkin'in oynaması da iyi bir seçim olmuş. uyumlu bulurum kendilerini. bana yabancı damat kadrosunu anımsattı. orada da baba ile oğulu canlandırıyorlardı. gülse birsel'in de yüzünde gözle görülür bir değişiklik vardı. estetikten sanırım. bir de engin günaydın devamlı aynı karakteri canlandırıyor diyenler var. adamın konuşması gerçek hayatta da öyle. bence filmin en eğlenceli sahneleri de kendisinin olduğu kısımlardı.

  kesinlikle gidilmesi gereken, bazılarının aksine küfür edilmeden de kaliteli komedi filmi çekilebileceğini gösteren bir film olmuş.
 6. ne oyunculuk tarzıyla ne de senaryosuyla günümüzde komedi filmleri efendi bir görünüm çizmiyorlar. bu film efendi bir film olmuş. iyi veya kötü bir eleştiri olarak düşünülebilir bu yerine göre. yine de senaryoda biraz daha yaratıcı ataklar yer alabilirdi diye düşünüyorum.
 7. ayta sözeri'nin oyunculuğuna ve sesine hayran olmamı sağladı aile arasında. ayrıca trans bireylerden de bahsedilmesi hoş bir ayrıntıydı.
  bunların dışında gayet eğlenerek keyifle izledim.