ameliyat sırasında uyanan insanlar - youreads 1. daha demin bir video seyretmiştim adam göz ameliyatı olurken uyanıyor parmağıyla doktora işaret vermek istiyor ama hareket edemiyor onca acı çekiyor.
  gerçekten çok acıdım daha çok insan var bunun gibi bazıları çektiği acılara dayanamayıp intihar etmiş. içi kazınıyor gibiymiş.
 2. bir insan anestezinin etkisinden pat diye uyanmaz bir süreç isler ve o sure içinde tekrar anestezi verilir yani böyle bir şeyin olması mantıksız geldi.goz ameliyatlatlari lokal yapilir genel anestezi verildiğini bilmiyorum yada bizim hoca hep lokal yapıyordu hasta koopere olmak zorunda ameliyatta gözünü isteğe göre hareket ettirir .yanlışta olabilirim tabi
 3. adamlar göz ameliyatı oluyordu ve eksik uyuşturucu vermişler gözlerinin içine hareket ettirmesin diye demir gibi bir şey koymuşlar uyandığında parmağını hareket ettirip doktorları uyarmak istemiş ama hareket edememiş uyanık olup olmadığını ölçen cihazda çalışmamış...
 4. ben de diyorum bugün niye ameliyat videosu izledim hep.
  çok çok çok kötü bir şey.
  ulan estetik izledim midem kalktı resmen.
  bir de uyanınca offf offf.
 5. sakin olun ameliyata bir tek cerrah girmez yanında anestezist doktor olur, anestezi hemşiresi olur, ameliyat hemşiresi olur.
  diyeceğim o ki ameliyathanede, görevi sadece sizin anestezinizi takip etmek olan insanlar var.
  ve lütfen bu tarz hassas konularda bilmeden kimseyi yönlendirmeyin siz can sıkıntısına youtubeden video izleyebilirsiniz ama gerçekten ameliyata girecek olan insanların bu başlığa girdiğini farz edin, zaten ameliyat stresi yaşayan insanlara yoktan yere bide bunun stresini yüklemeyin.
  hayatta tahmin bile edemeyeceğiniz sıkıntıları çeken insanlar var, defalarca ameliyat olması gereken insanlar var. siz görmemiş olabilirsiniz. sizi suçlamıyorum lütfen biraz hassasiyet gösterin.