1. 1 nisan 1976 tarihinde kurulmuş, teknoloji şirketi.
 2. şuan ki telefonum galaxy note 5 alali 1 buçuk ay oluyor. hadi bakalım ne oldu telefona tahmin edin.

  ufaktan kasılmalar, kilit ekranı donmalari başladı. yahu sen döneminin en iyi amiral gemisi değil miydin? ne bu hallerin? apple en çok yardımı dokunanlarin başında samsung gelir.

  iphone 7 ile beni müşterisi yapacak firma.
 3. Samsung ile birlikte alinmamasi gereken telefon odaklı teknoloji markasi. Aciklayalim:
  1) Eski telefonlarina itinayla iteledigi telefonu yavaşlatıcı etkenler kaynak
  2) Vergisi, telefonu yurtdışından gelen birine getirtmiyorsaniz 2 sene icinde yavaslamaya baslayacak telefona dünyanın parasını vermiş olacaksınız.

  Tabii, samsung'un bloatware yüklü telefonları sinirinizi zorladıysa, kapalı isletim sistemi bana koymaz, zenginim, basit, emekli insanların anlayabileceği dilden yazilmis arayüz beni yormaz diyorsaniz buyrun kullanin.
  (3 sene s3 kullandım, touchwiz denen illeti çekiyorsanız zaten android elinize yakışmıyor demektir.)
  alp
 4. ingilizcede elma anlamınada gelir.
 5. tüm söylentileri kenara bırakıyorum.
  steve jobs için yapılan belgesel'i izledikten sonra daha da saygı duyup sevdiğim bir markadır.
  tamamıyla başarının hikayesidir. bu günlerde dünyanın en çok tercih edilen markasıysa, bunu sonuna kadar hak ediyordur.

  velhasıl kendi fikrim vesselam.
  muro
 6. iki sene öncesine kadar apple fanboy'larından mütevellit, hiç yüz vermediğim ama daha sonra ürünlerini işim gereği kullandıktan sonra azılı apple fanatiği olacak derece beni de dönüştürmüş ısırılmış elma logolu pahalı teknoloji devi markasıdır kendisi efendim.
 7. elimde 6'sını bulundurduğum marka. ama sanki son 2 haftada bu telefon bana yamuk yapmaya başladı.
 8. bir markadır sadece.
  youreads'de teknoloji-web kanalında simgesi kullanılması;
  ben ve benim gibi bir çok apple'ı sevmeyen, haz etmeyen bireyi rahatsız etmiştir.
  apple'ın teknolojiyi simgeliyor gibi bir algı yaratılması hoş değildir. apple sadece teknolojiyi kullanan bir markadır, teknolojiyi temsil etme gibi bir durumu söz konusu bile olamaz.
 9. bu zamana kadar kullandığım, son derece memnun olduğum elektronik cihazlar üreten firmadır. hatta tembeller için ürünler üretiyorlar desem doğru olur. çevremdeki çoğu insan ilk başta iphone'larla kullanmaya başlayıp ardından windows uyumsuzlukları, icloud kullanımı ve entegre olmaları sebepleriyle diğer ürünlerini de almaya başlıyor.

  yaklaşık 6 yıldır ürünlerini kullandığım bu firmadan bir defa pişman olmadım. evet, belki piyasadaki diğer cihazlara nazaran daha pahalı olabilirler ama başımdan geçen şu olayların apple ürünleri satın almayı düşünen youser'lara yol göstereceğini düşünüyorum.

  2013 yılında apple marka aldığım laptop'ı sunuma götürürken diğer kitaplarımla birlikte aynı çantaya sıkıştırdım. retina ekrana uygulanan baskı yüzünden ekranda lekelerin bazı pikseller görüntü vermemeye başladı. üzerinden 1 yıl geçmiş, uluslararası garanti bitmişken cihazımı yetkili servise götürdüm. tamamen kullanıcı hatası olan ve yaklaşık 1500-2000tl tutacak bu işlem tamamen ücretsiz olarak yapıldı.

  5-6 ay önce ise, kullandığım cep telefonunun eğilmesinden dolayı telefonum hattı bulamamaya başladı. bunun için de apple ile görüşmelerimden sonra apple genius bar'dan randevu aldım (ki bu iletinin yazıldığı tarihte bile kendilerinden randevu almak david gilmour konserine bilet bulmaktan daha zordu). telefona üstünkörü yaptıkları kontrol sonucu yenisiyle değiştirmeye karar verdiler. bu ürünleri muhtemelen başka firmalardan alsam yetkili servisleriyle daha fazla uğraşacak, muhtemelen de tamamen kullanıcı hatası olan bu sorunları kendim çözecektim.
 10. daha fazla para vererek daha fazla kalite alabileceğiniz bir şirkettir. hizmet amacı da bu. örneğin elinizde 10000 lira olsa, "bana en iyi windows laptopu verin" deseniz performans açısından size ya 17 inç katır yükü gibi bir oyun laptopu önerecekler ya da ısı problemleri yüzünden dual core güçsüz bir alet verilecek. macbooklar ise "elimde sınırsız para var, bana en iyisini verin" isteğine bir cevap gibi, batarya, performans, malzeme kalitesi, os x ve apple ekosistemi ve en önemlisi teknik servisiyle zenginin laptopu özelliğini kazanıyor. birçok ürünü için de bu geçerli, apple ekosistemi, malzeme kalitesi ve teknik servis.