1. bir insanı tanımak onun sevdiği şeyleri,hobilerini, korktuğu şeyleri, uyumadan önce yaptıklarını, gün içinde dinlemeden edemediği şarkıyı bilmek veya en sevdiği kitabı bilmekten öteye gidemez.davranışlarını tanımak imkansızdır.

  sen birini gerçekten tanıdığını düşünürsün.onu tanıyorsundur,onun hakkında her şeyi biliyor ona güveniyorsundur .ona dersin ki "sana güveniyorum." ve bir gün gelir o tanıdığın,her şeyini bildiğin kişi öyle bir şey yapar ki sen sadece "seni tanıyamamışım." dersin.ama halbuki onu tanıdığını düşünüyordun.

  sevdiğiniz kişiyi gerçekten tanımaya kalkmayın çünkü tanıyınca ortada sevgi falan kalmıyor.
 2. geri odeme tarihi net olmak uzere borc verin, ya da siz borc isteyin konusulan tarihi aksatin. size hatirlatma seklini gozlemleyin.

  ufak onemsiz biseyi cok onemli gibi anlatip emanet edin.

  sevgilisi hakkinda cok olumlu cok guzel harika seyler soyleyin, oyle ki sanki siz de ondan hoslaniyormussunuz gibi bi suphe dussun aklina, ve bunun karsisinda sergiledigi tavri gozlemleyin. (bu arada dayak yememek en onemli nokta)

  yemege davet edin ve gayet lezzetsiz bisey pisirin, yerkenki tavri ve size eline saglik deyip demedigine bakin. (burda bu ne lan bokum gibi olmus derse durust bir arkadasa sahipsiniz, ana nokta bu)

  sevgilinizle ve arkadasinizla bulusma ayarlayin, siz bulusma yerine onden gidip bi koseden onlarin muhabbet edebilip edemedigini gozlemleyin. (eger hersey yolundaysa muhabet her zamanki gibiyse dogru arkadas ve dogru sevgili secimi olmasi yuksek ihtimal, eger sus pus olup iki taraf da telefonlariyla falan ilgilenmeye baslamissa ya sizi sevgilinize karsi kendiniz gibi davranmiyorsunuz, ya da arkadasiniz sizin sevdiginiz birine nezaket gostermeyecek derecede odun ve yahut da onu size layik gormuyor)

  simdilik bunlari yapin, tum testler gecilirse level 2 testlerini soyliycem.
 3. valla yanyana 3 sene gece gündüz beraber geçirince tanıyorsunuz :d ama biraz uzun bir süre dediyseniz, planladığınız bir buluşmaya gelemeyeceğinizi söylediğinizdeki tavrına bakın.. bahane uydurmanız gerekiyor mu? bence büyük kıstas.. çok ince para hesabı yapıyor mu? başkasının yanında size karşı davranışı nasıl? ve oturup "ne(ler)" hakkında sohbet edilebiliyor. thats the point
 4. yoktur öyle bir yol.
  burnunuzdan fitil fitil getirerek, ''acı tecrübe''lerle ne boktan birisi olduğunu zamanla anlayacağız, anlayaksınız, anla....
 5. aslında yolculuk yapmak, aynı evde yaşamak gibi spesifik tecrübeler değildir gerekli olan. zaman geçirmek. ilişkide kilometre taşları oluşacak kadar zaman geçirmek. yaşarken birlikte neye dönüşüyorsunuz, bunu görmek. soyut ama gerçek.
 6. onlarca ev arkadaşlığından edindiğim bir tecrübe varsa o da bir insanı tanımanın en iyi yolunun birlikte yaşamaktan geçtiğidir
 7. 2.el araba satmasıymış :)
 8. beraber seyahat edin.

  bakın tatil yapın demiyorum. sadece seyahat edin. atlayın arabaya, arabayı siz kullanın yanınızda da o otursun bir şehirden başka bir şehre kısa seyahat yapın.

  insan en iyi seyahatte tanınır.
 9. kendimizi tanıdık da başkası kaldı, he yolculuk he.
 10. go oynamaktır