1. bir insanı tanımanın en iyi yollarından birisi de o kişiyle aynı evde veya odada bir süre yaşamaktır. kişi sosyal hayatında kendini kamufle edebilir, olmadığı birisi gibi davranabilir. belki özel hayatında da kendini gizleyebilir fakat aynı mekanda kişinin 24 saatini gözlemleme imkanı bulduğunuzda mutlaka gerçek anlamda o kişiyi tanıma şansı elde edersiniz. çünkü kişi kendini ne kadar gizlemeye çalışırsa çalışsın eninde sonunda bir noktada kendisiyle baş başa kalmak isteyecektir.
 2. uzun yola çıkmaktır derler. deneyimlemedim ama ben de öyle olduğunu düşünüyorum.
 3. bir insanı tanımak onun sevdiği şeyleri,hobilerini, korktuğu şeyleri, uyumadan önce yaptıklarını, gün içinde dinlemeden edemediği şarkıyı bilmek veya en sevdiği kitabı bilmekten öteye gidemez.davranışlarını tanımak imkansızdır.

  sen birini gerçekten tanıdığını düşünürsün.onu tanıyorsundur,onun hakkında her şeyi biliyor ona güveniyorsundur .ona dersin ki "sana güveniyorum." ve bir gün gelir o tanıdığın,her şeyini bildiğin kişi öyle bir şey yapar ki sen sadece "seni tanıyamamışım." dersin.ama halbuki onu tanıdığını düşünüyordun.

  sevdiğiniz kişiyi gerçekten tanımaya kalkmayın çünkü tanıyınca ortada sevgi falan kalmıyor.
 4. ona işinizin düştüğünü söyleyin.
 5. borç para verin veya borç alın en doğal halini görebilirsiniz o zaman.
 6. kesinlikle paravan açıldıktan sonra bir çay içmek değildir.
 7. egosuna saldırın ve gözlemleyin.
 8. onlarca ev arkadaşlığından edindiğim bir tecrübe varsa o da bir insanı tanımanın en iyi yolunun birlikte yaşamaktan geçtiğidir
 9. geri odeme tarihi net olmak uzere borc verin, ya da siz borc isteyin konusulan tarihi aksatin. size hatirlatma seklini gozlemleyin.

  ufak onemsiz biseyi cok onemli gibi anlatip emanet edin.

  sevgilisi hakkinda cok olumlu cok guzel harika seyler soyleyin, oyle ki sanki siz de ondan hoslaniyormussunuz gibi bi suphe dussun aklina, ve bunun karsisinda sergiledigi tavri gozlemleyin. (bu arada dayak yememek en onemli nokta)

  yemege davet edin ve gayet lezzetsiz bisey pisirin, yerkenki tavri ve size eline saglik deyip demedigine bakin. (burda bu ne lan bokum gibi olmus derse durust bir arkadasa sahipsiniz, ana nokta bu)

  sevgilinizle ve arkadasinizla bulusma ayarlayin, siz bulusma yerine onden gidip bi koseden onlarin muhabbet edebilip edemedigini gozlemleyin. (eger hersey yolundaysa muhabet her zamanki gibiyse dogru arkadas ve dogru sevgili secimi olmasi yuksek ihtimal, eger sus pus olup iki taraf da telefonlariyla falan ilgilenmeye baslamissa ya sizi sevgilinize karsi kendiniz gibi davranmiyorsunuz, ya da arkadasiniz sizin sevdiginiz birine nezaket gostermeyecek derecede odun ve yahut da onu size layik gormuyor)

  simdilik bunlari yapin, tum testler gecilirse level 2 testlerini soyliycem.
 10. 2.el araba satmasıymış :)