• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (0.00)
blue bloods
blue bloods, her bir üyesi new york polis teşkilatında çalışan bir ailenin hayatına odaklanıyor. suçluların peşinde koşan aile bireyleri bu sırada özel hayatlarındaki sorunların da üstesinden gelmeye çalışır. aile üyeleri, aile olmanın getirdiği sorumluluklar ve kanun adına çalışmanın verdiği sorumluluklar arasında sıkışır.


 1. cbs'in 2010 yılında başlayan bu polisiye dizisi new york emniyetinin "first family"si olarak görülen ailenin başından geçenleri konu alır. frank reagan rolünde, magnum p.i. olarak tanıdığımız tom selleck new york emniyet müdürüdür. babası henry de eski emniyet müdürüdür. oğullarının üçü polis (biri sizlere ömür ama) kızı da savcı yardımcısıdır. onların da çocukları vardır. aile her pazar yemek için toplanır. gelişmeler konuşulur, tartışılır, gülünür, kavga edilir, küsülür barışılır. dizinin en sevdiğim kısmı bu galiba. hep böyle büyük bir ailem olsun istemişimdir.

  frank'in işi çok zor benim gözümde, gerçi çocukların da öyle. frank iki oğlunun patronu, savcı kızının da sıkça karşı karşıya geldiği emniyet müdürü olmakla, baba olmak arasındaki ince çizgide yürümek zorunda kalıyor. çocukların da işi zor çünkü ne kadar iyi bir polis olursan ol, emniyet müdürünün oğlu olarak bulunduğun pozisyona geldiğini düşünenler oluyor.

  çok sıkı takip ettiğim bir dizi değil açıkçası. izlediğim kadarıyla yozlaşmış polislere, nedensiz yere öldürülen sivillere, hukuk sistemindeki boşluklardan faydanılmasına falan değiniyorlar ama yeterince değil. new york polisine pek toz kondurulmuyor. ilginç davalar oluyor ama aile ilişkileri daha ön planda. polisiyeden çok aile draması gibi görüyorum.

  https://www.imdb.com/title/tt1595859/