1. adamakıllı doldurulmaya ihtiyaç duyulduğunu düşündüğüm kablosuz teknolojili kulaklık şeysi.

  öncelikle, ne kadar iyi olursa olsun kablolu ile aynı ses kalitesini unutun. odyofilleri bu ilk maddeyle kenara alalım.

  hiçbir fikriniz yoksa adı sanı duyulmamış markalardan kaçının, biraz araştırmadan almayın. rezil olursunuz.

  kulaklığı seçerken ilk bakmanız gereken şey, kullandığı teknoloji olmalı. bunları da hiç uzun uzun yazmayacağım ama çok kısaca, android kullanıcısi iseniz aptx, iphone ise, aac desteklemesi, olmazsa olmaz, en önemli konu. niye? hani, asla kablolu ile aynı ses kalitesi olmaz dedik ya, hah işte onun için. bu teknolojiyi desteklemeyen kulaklıklarda sesin iyice çamur olduğunu fark edeceksiniz. aptx ile, cd kalitesinde müzik dinleyebilirsiniz. bu da çoğu standart kablolu kulaklıktan aldığınız müzik kalitesine bir hayli yakın. bu teknoloji sayesinde çoğunuz, farkı anlamayacaksınız.

  bluetooth teknolojisi en az 4.1, tercihen 5.0 olmalı ama 5.0 henüz çok yaygın değil. o yüzden 4.1 almaktan da çekinmeyin. sinyal mesafesi fena değil. zaten asıl mesele o parçanın ne kadar kaliteli olduğu.

  sık kullanacaksanız, telefon görüşmeleriniz için de lazım olacak. dolayısıya, bakmanız gereken bir diğer husus da cvc gürültü önleyici. yine bu da sesinizin daha net gitmesini sağlayacak ve kablosuz kulaklık mikrofonundan konuşan kişilerin bilmediği ancak dinleyen kişinin farkettiği o yapaylık veya cızırtı vs. neyse hissedilir ölçüde azalmış olacaktır. anc ile karıştırmayalım. o müzik dinleyenin dışarıdan gelen gürültülere karşı korunması ile ilgili.

  true wireless türündeki kablosuz kulaklıklardan uzak durmanızı tavsiye ederim. en azından şimdilik. o teknoloji henüz çok yeni ve pil ömrü ile ses kalitesi yerlerde sürünüyor bazı en iyi modellerde bile.

  kulaklığı takıp son ses müzik açıp, güneş gözlüğünü de takıp mal mal dolaşmayın. etrafınızın farkında olun biraz. kendi iyiliğiniz için.

  marka model soracaklar için şimdiden birkaç şey yazalım: jbl, bose vs bu markalar fena değildir ancak benim kişisel tavsiyem bambaşka olacak:

  çok yükseklere uçmadan, kendini az çok kanıtlamış belli başlı çinli üreticilerden (kz, phb, trn gibi) beğendiğiniz bir detachable (yani kablosu sökülebilir) kablolu kulaklık alın,

  sonra da yine bu markaların birinden, kulaklıklar için uygun girişli bir bluetooth kablosu alın. bunu yaparken de en başta bahsettiğim kriterleri iyi gözetin (aptx filan),

  bu ikisini birleştirin, kullanın işte. alın size mis gibi, sevdiğiniz ses tonlarında (malum, kulaklıkları araştırarak, dinleme keyfinize göre aldığınızı varsayıyorum), aptx desteğiyle ses kalitesi çamur olmadan müzik dinleyebileceğiniz bir bluetooth kulaklık seti. sökülebilir olduğu için, kulaklık veya kablodan herhangi biri bozulduğunda sadece o parçayı değiştirerek servet dökmekten de kurtulmuş oluyorsunuz.
 2. yeni favorim. awei diye bir markanın ürününü kullanıyorum, şarjı 2 saat falan gidiyor. (bana yetmiyor gittiğim yollardan ötürü) bazı yerlerde ses iletimi sıkıntıya giriyor muhtemelen çevredeki diğer dalgalar yüzünden. fakat yine de seviyorum. ses kalitesinden memnunum, çünkü o kadar parayı kablolu bir kulaklığa hiç harcamadım.
 3. güzel teknoloji. bunca teknolojik alet bluetooth ile aktivasyon alırken kulaklıklara da bu teknolojinin gelmesi gerçekten taktire şayan.
 4. beats ve skullcandy markali iki tane bluetooth kulakligim var ikisinden de memnunum. skullcandy (kulakici) olan da kablo destegi olmadigi icin sadece kablosuz kullanabiliyorsunuz o yuzden kablolu-kablosuz ses kalite karsilastirmasi yapamadim zaten genellikle pcde kullaniyorum ve muzikten ziyade video izlerken ve gunluk kullanimda bayagi rahatlik sagliyor. anlik dalginlikla masadan kalkip dizustunu pesinden sureklemek gibi bir kayginiz olmuyor. beats olanin kablo destegi oldugu icin kalite karsilastirmasinda bariz de olmasa bir fark oluyor ama o kadar kalite farkini dikkate alacak yada takacak bir durumum yok. profesyonel anlamda ugrasiyorsaniz muzik ve video islerinde belki ihtiyac duyarsiniz daha kaliteli ses anlayisina ama ihtiyaciniz yoksa sadece hareket kolayligi yeter. bulasik yikarken, yemek yaparken, evi temizlerken cok islevsel oluyor. ev ici sesler yuznden dinlediginizden birsey anlamiyorsaniz kesinlikle alin. bendekilerin de linkini vereyim asagida belki almak isteyen olur. kullanim surelerini hic hesaplamadim ama uzun sure gidiyor. tum gun kulagimda durmuyor ama bir iki gun gidiyor kisa sureli kullanimlarla.
  Beats Solo 2 Wireless
  Skullcandy INK'D Wireless
 5. şansına ne çıkacağı belirsiz bir bataklık gibi görüyorum.

  bir süredir kulaklığa ihtiyacım var. ve işin içinden çıkamadım. ortalama 400-700 tl aralığında; ses seviyesi ve özellikle mikrofon kalitesi iyi olan bir öneriniz var mı?