• izledim
    • izliyorum
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
call the midwife
1935-2011 yılları arasında yaşamış hemşire jennifer worth'un anılarını yazdığı kitap üçlemesinden uyarlanan dizi 1950-1960 yıllarını yansıtır. londra'nın doğusunda yer alan nonnatus evi'nde ebelik yapan rahibeleri ve hemşireleri konu alır. her ay ortalama 80 ila 100 bebeğin dünyaya geldiği o bölgede kadınların ve yenidoğan bebeklerin sağlığını korumak için hemşireler oldukça zor şartlarda mücadele etmektedir.
ilk olarak 15 ocak 2012 tarihinde gösterime giren dizi, toplamda 4 sezon ve özel bölümü ile birlikte 34 bölüm yayınlanmıştır. 5. sezon onayını da almış prömiyer tarihi 3 nisan 2016 olarak ayarlanmıştır. eleştirmenler tarafından övgüler alan ve çeşitli ödüller kazanan dizi oldukça yüksek izlenme oranlarına sahiptir.
dizinin oyuncu kadrosundaki isimler jessica raine, laura main, jenny agutter, pam ferris, judy parfitt, helen george, bryony hannah, stephen mcgann, cliff parisi, emerald fennell, victoria yeates, linda bassett, charlotte ritchie ve miranda hart olarak sıralanır.


  1. 3. ve 4. sezonunu genel anlamda izlediğim dram dizisi. oldukça beğenmeme rağmen ilk sezonlarını hiçbir yerde bulamamış olmam dizinin tek kötü yanı diyebilirim. onun dışında dizinin kah güldüren kah ağlatan sahneleri bir hayli hoş. zaten dizinin toplamda 10 ödül alması ve imdb puanının 8.4 olması da bunu kanıtlar nitelikte. hani olur da ilk sezonlarını izleyen birileri varsa beni de aydınlatsın lütfen zira böyle eksik gedik izlemek sinir bozucu.