çarşı - youreads 1. siyah beyaz renklere gönül vermiş insanların 1982'de kurduğu dünya'nın en iyi taraftar grubu.en bilinen sloganıyla "çarşı her şeye karşı!".
 2. bir fenerbahçeli olarak çarşıya ne kötü ne de iyi bir his beslemiyordum ta ki gezi parkına kadar. ilk günü harbiye'den taksim'e girmeye çalışıyorduk, mehter takımı misali ancak 1 ileri 2 geri şeklinde direnirken, birkaç saat sonra yılmış bir şekilde sarı dolmuşların olduğu tarafta yere çöktük, akşamı ederiz diye düşünüyordum, burası kolay kolay ilerlemez derken gümbür gümbür bir ses duydum etraftan, ayağa kalktım, maçka tarafından harbiyeye bağlanan kısımda çarşı grubunu gördüm, ellerinde bir pankart, kolkola girmiş bir yığın insan, bağıra bağıra yanımızdan geçtiler, biz de arkalarından, polislerin karşısına dikildik, gaz yiyip geri koşma anını bekliyoruz ancak geri koşulmadı ve saatlerdir mekik dokuduğumuz ve bir gram ilerleyemediğimiz yerde, en önde bayrağı alan çarşı 30 dk'da yolu açmıştı ve ilerliyorduk, sanırım gezi parkına o bölgeden ilk giren topluluk da çarşı önderliğinde biz olmuştuk. o gün bugündür de çok sever, ayrı bir sayarım kendilerini.
 3. inönü stadyumunun yıkılmasıyla, passoligi bahane ederek, statsız kalmış takımını yalnız bırakmış, vodafone arena'da geriye sayım başladığında, başka şeyleri bahane ederek, tekrar tribünlere döndüğünü ilan eden kişilerden de oluşur.
  bu grup yokken, tribünler boş kalmamış, takım başakşehir'den konya'ya, ankara'dan olimpiyat'a desteksiz kalmamıştır. dönüyoruz demeleri samimiyetten uzaktır, haber değeri taşımaz...
 4. beşiktaşımızın en zor zamanlarında yanında olan, halkı gezide sokaklara çıktığında yalnız bırakmayan on numara insanlardan oluşmuş taraftar grubu.
 5. bir kulübün taraftar grubu.

  aynı zamanda, üzerine basılmış meyve gidi dümdüz olduklarını düşündüğüm,küstah ve terbiyesiz insanlardan oluşan bir topluluk. bir futbolcularının fenerbahçe'nin avrupadan elendikten sonra kına yaktığı kaba etine, o'na ve bu gaflete düşen diğer futbolculara güzel ve naif bir cevap veren fenerbahçe kulübüne karşı yayınladıkları bildiriyle ne kadar işe yaramaz,çok temiz olmayan ve işlerinin sadece gösteri olduğunu kanıtladılar.


  !---- spoiler ----!


  "sınırsız yabancı futbolcu sayısını olumlayıp, kendisini milli takımmış gibi tanımlayarak, rakibi olduğu takımlarında oyuncularının ve taraftarlarıın da kendisini sevmesi bekleme zavallılığı tam da fenerbahçe’ye yakışan bir aymazlık halidir. tam da size özgü bir şımarıklık halidir.
  edepsizliğiniz yakanıza asılı bir rütbe gibidir.
  kendisini süper lig’in tek hakimi olarak gören bu şahsiyetsizlerin kendilerini herkese dayatma ve kabul ettirme tutumu bir acziyetin dışavurumudur.
  şunu kafnıza sokun;
  biz sizinle rakibiz. rekabetimizin sınırları coğrafi değildir. her yerde, her zaman rakibiz.
  yabancı bir takımın rakibi olmanız sizi, bizim rakibimiz olmaktan çıkarmaz.
  bizler, yani taraftarıyla, futbolcusuyla bir ihanet içerisinden olmakla suçlanıp, sözde yetkili kurumlara şikayet ediliyor isek bu sadece sizin o gülünç zavallılığınızı ortaya koyar. beter olun, gün yüzü görmeyin.
  ihanet kelimesini özellike bugün ağızlarına alma cüretini gösteren bu zibidilerin tarihi işgalcilerle raks etmekle doludur."


  !---- spoiler ----!
 6. fanatik bir beşiktaş taraftarı olarak genel anlamda desteklediğim taraftar grubu. ancak özellikle ankara bir maça giderken kendilerini imtiyazlı görerek, nizami olarak uzun süredir sırada bekleyen biz ve bizim gibi taraftarları ite kaka en öne geçerek stada girmeye çalıştıklarını gördükten sonra, ciddi anlamda sempatimi kaybettiğim grup. benzer şeyleri inönü'nün kapalı kısmında da yaptıklarını biliyorum. sonuçta haktan, sosyalizmden dem vuran ve felsefe yapan bir taraftar grubunun kendini takımdaşlarından ayrıcalıklı görmesi kabul edilemez.
 7. siyah - beyaz rengi taraftarın sesi, bütün basın tıraş forza beşiktaş