• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (7.07)
Yazar dan brown
cehennem - dan brown
dan brown kitaplarının simgebilim uzmanı olan kahramanı robert langdon cehennem romanında gözlerini bir hastane odasında açıyor. son olarak harvard üniversitesindeki bir anısını hatırlayan langdon kendini bir anda başından vurulmuş, son 48 saat içinde hiç bir şey hatırlamadan italya’da buluyor. ne olduğunu anlamaya çalışırken hastanede saldırıya uğruyor .


 1. kişisel görüşüm olarak dan brown'un açık ara en iyi kitabı. belki de beni bu kadar bağlayan içinde istanbul geçen bölümler. gayet gerçeği yansıtarak yapılmiş ve bu mekanları ziyaret edenler için "aa harbiden lan" tepkisi uyandırıyor.
  zgrkk
 2. insanı ilahi komedya okumaya iten kitaptır. güzel kurgulanmış bir hikayesi, tam tüm sırlar ortaya çıktı dediğiniz anda her şeyin yine içinden çıkılmaz bir hal alması kitabı tek oturuşta bitirmenizi sağlar. ancak okurken da vincinin şifresi tadı alıyorsunuz.
 3. dan brown'un diğer kitapları neyse bu da o bana göre. ne daha iyi ne daha kötü. istanbul'da geçmesi ayrı bi güzellik tabi ki bizim için. okunası kitap.
  merak ettirip ilahi komedya'ya yöneltir. bir iki sayfa göz atıp -bu bana gitmez- dersiniz.
  kikk
 4. dantenin nin ilahi komedyasından esinlenerek transhumanizm düşüncesi çerçevesinde yazılmış dan brown un klasik tarzından şaşmadığı eser, olaylar ağırlıklı olarak floransa ve istanbulda geçmektedir ...
 5. aylar önce bahsi geçen her yere gitmiş olmanın sağladığı "aaa biliyorum lan ben bu yeri!" keyfiyle okuduğum kitap. ayrıca değindiği konuyla da önemli bir gerçeği bizlere hatırlatıyor. çoğal çoğal nereye kadar? insan populasyonunun da bir taşıma kapasitesi olmalı. bakalım bizi azaltan çevre direnci ne olacak.
  emasa
 6. çok kitap polisiye okuyanların muzdarip olduğu sonunu ilk bölümden tahmin edip, sıkıcı bulma hastalığına kurgusundaki beklenmedik şaşırtmayla çare olmuş harika kitap. ilk sayfasında -çeviriden mi bilinmez- fantastik kurgu mu nedir anlamadım dedirten ama bir kaç sayfa içinde okuru içine çeken roman. tam hatırlamadığım bir forum kitapta geçen sanat eserleri ve mekanları sayfa sayfa görselleriyle birleştirip güzel bir çalışma yapmış. okurken eserlerin görsellerinin takip edilmesini tavsiye ederim.
 7. istanbul'da uzun yillar yasamis birisi olarak ve tarihi yarim adayi karis karis gezmis biri olarak diyebilirim ki, istanbul betimlemeleri cok guzel. tabi arada kurgu kullanarak, kendince gizli gecitler de yapmis olabilir tabi. biraz daha gezmem lazim