• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.08)
çemberimde gül oya
1970'lerden 12 eylül 1980 darbesine uzanan bir hikayenin merkezinde olan yurdanur ile mehmet farklı siyasi görüşlere sahip fakat birbirlerine aşık iki gençtir. yurdanur, mehmet için bütün ailesini karşısına alarak onunla evlenir.

geçmişle günümüzü harmanlayarak aktaran hikaye, akışında yer alan bazı gizemleriyle seyirciyi ekrana bağlarken, bir aşkın çevresinde yaşanan dönemin politik olaylarının başarılı bir tarihi dokuyla aktarılmasıyla da kısa ömrüne rağmen, türk dizi tarihinin en başarılı yapımlarından biri olarak görülmektedir.


 1. geçen yıl oturup yeniden izledim.sonra pişman oldum repliklerini yazmadım bir köşeye diye.
  "öyle bir şehirde yaşıyoruz ki, bak ne ordayız ne orda…
  bir deniz koca bir şehri bile ortasından ikiye bölüyor.
  insan nasıl tam olsun ki?”
  edit: hep bana'sını dinleyemem hâlâ baştan sona.bana dokunan tek şarkı herhalde,dinlememe engel olacak kadar.
 2. bana televizyon izleten nadir dizelerdendir.yurdanur ve mehmet in aşkı siyasi olaylar evde kalan insanların hayat hikayeleri...çok güzeldi be.
 3. tekrar izlemeye basladigim harika donem dizisi. sonra da hatırla sevgili yi izlemeyi dusunuyorum. eski diziler konu olarak cok kaliteli fakat sonradan seslendirme cok abes duruyor. (bkz: selda alkor) konustugun da agzina vurasim geliyor kendi sesi degil sanki baska biri seslendirmis.
 4. 2004 yapımı çağan ırmak dizisi. senaryosu, oyunculukları ve hep bana'sı ile akıllarda yer etmiştir. benim aklımda öyle yer etmiş en azından.
 5. kamera karşısına geçtiğim ilk ve tek dizi.
  zaten benden sonra yayından kaldırıldı. öyle de uğurlu ayağım vardır.

  not: çağan'cığım, o polis arabasının kapısı silah seslerinden sonraki sahnede kapalı olmalıydı. sen değil miydin "sahnenin devamlılığı" diye bas bas bağıran?
  not 2: mehmet ali'ciğim, kafana yediğin ansiklopediyi ben atmıştım ama suçlusu ben değildim. kusura bakma.
 6. sen benim hem evim hem vatanımsın artık
 7. dantel gibi ince ince işlenmiş bir senaryoya sahip güzide bir dizi...
  buddy