dertleri yarıştırmak - youreads 1. derdin büyüğü küçüğü yoktur.

  seninki de dert mi.. benim işim daha zor.. ne kadar empati noksanı insan sözü.. 18 yaşından sonra empati gelişmezse sosyopati vardır resmen aslında..

  mesela, işsiz birine de, ben çalıştığım için derdim daha çok, senin işinin olmaması da dert mi gibi cümleler kurmayınız.
 2. senin derdin dert midir benim derdim yanında veya benim derdim senin derdini döver havasındaki bir sidik yarıştırma bahsi. dert bir defa mizaca göre şekillenir, her dağ kârına göre kar görür, her dert sahibince ve içsel bir yolculuktur yaşayanına. onun için dertleri değil güzellikleri yarıştırmak gerek.
 3. gündelik hayatta insanoğlunun vazgeçilmezi, illaki ya bunu yapan olarak ya da buna maruz kalarak yaşadığımız eylem. bir derdin olupta paylaşmaya başladığın zaman söz hemen kesilir seninki hiç bir şey ben neler yaşadım bir bilsen diye gereksiz bir yarış başlatılır. eğer aynı karaktere sahipseniz bir anda kendinizi daha mutsuz olanın kazanacağı bir yarışın içinde bulursunuz.

  benim biraz sıkıntılı bir müdürüm var. dün ona çok bunaldığımı yıllık izne ihtiyacım olduğunu söyledim. sağolsun verdi izni ancak hemen akabinde sen nasıl bunalımdasın bak benim iki kızım var kız babası olmak aile yönetmek vs. vs. yarışı başlatmak istedi. yükselişini gördüm ve arttırmadım o yapıda biri olmadığım için. senin durum çok daha can sıkıcı abi dedim hükmen mağlup oldum.
 4. dünyanın en saçma şeyi. kimin ne yaşadığını, o konudaki hassasiyetini, bir şeyleri kaldırma kapasitesini vs. hiçbir şeyi bilmeden yapılan saçma sapan yorumlara deli oluyorum.
 5. tuhaf bir durum. samimiyetine inandığınız insanla konuşurken birden karşı atağa geçer. kendisinden bahseder. sizin durumunuzun ondan ne kadar da iyi olduğundan falan. hırs işte tam da böyle bir şey. sürekli kendi ve etraf arasında, sahip oldukları ve başkalarının elde ettikleri arasında bir mukayese yapar. ben de zamanla tahammül edemediğim için arkadaşlıklarımı bile bitirme noktasına geliyorum sırf bu yüzden. üzerine bir de saçma sapan kurgulanmış yalanlar, arkadan çevrilen işler falan derken... salak yerine koydum' un bendeki cevabı olmuş oluyor.

  siz farkında olmadan sizi bir yarış pistine sokan zihniyetlerden uzak olmayı öğrenirseniz daha çabuk yol alırsınız, aşağı çekilmemiş olursunuz.
 6. kahpeliktir. nasil kelimesini bilmeyen gerzekler pek severler. ne yasadin degil. nasil yasadin?
 7. penis boyu yarıştırmak. sidik yarıştırmak. kim daha çok sıkıştıysa o kadar uzağa işer. herkes aynı derecede sıkıştıysa penisi uzun olan kazanır. hocam, ama tahrik var!
 8. atasözleriyle doğrulanabilecek durumdur.
  dert dediğin penis gibidir, herkes en büyüğü kendinde sanır.
  başkasının yumruğunu yemeyen kendininkini balyoz sanır.
  aç tavuk kendini --- (yok lan bu başkaydı)
 9. boş dava.