dexter - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.97)
dexter
dexter'la tanışın... karanlık düşlerine şahit olun... gündüzleri adli tıp polisi, geceleri ise seri katil, üstelik ikisinde de çok başarılı. bir katili bir başka katilden daha iyi kim anlayabilir?öldürme arzusu dışında insani duygulardan yoksun doğan dexter, ahlaki değerleri olan bir seri katil. sadece yasaların elinden kaçmayı başaran canileri öldürüyor. üç yaşında öksüz ve yetim kalan dexter, bir polis tarafından evlat edinilmiş. yeni babası, dexter’ın karakterindeki karanlık tarafı çok geçmeden fark etmiş ve onun önü alınamayan şiddet arzusunu, insan öldürenleri öldürmeye kanalize etmesini sağlamış. bunun sonucunda dexter, hem seri cinayet işleyenleri hem de kanundan yakasını kurtaran diğer katilleri kendine hedef olarak seçmeye başlamış. dexter morgan içindeki müthiş öldürme arzusuna karşın, günlük hayatta insanlarda hayli sakin, iyi huylu ve kendi halinde bir adam izlenimi bırakıyor. sempatik görünümü sayesinde, kimse onun böyle bir “karanlık tarafı” olabileceğinden şüphelenmiyor.


 1. günümüzde her ülkede bir iki tane olması gereken seri katilin adı ile aynı isimli dizisidir. gözümde efsanedir, senaryosu sürükleyicidir, sezon finalleri şapka çıkartmalıktır, finalde sıçmış üstüne de tüy dikmiştir ama bir alex olduğu için sineye çekilmiştir.
 2. ev arkadaşımla aynı zamanlamayla izlerken son sezonu benden önce izleyip " izleme hayatının hatasını yaparsın " demesiyle son sezonunu izlemediğim ölümcül dizi.
 3. senaryosu keşke bozmasaydı dediklerimden
 4. son bölümüyle 8 sezonu hiç eden dizi!
  ama severdim
  bu 'duality of man' mevzusu ilgisini çekenlere dr jekyll and mr hyde ı öneririm
 5. sürükleyici bir diziyken final bölümü olan 'remember the monsters?' ile dizi tarihinin en kötü finallerinden birini yapmıştır.
 6. her ne kadar rezil bir final olsa da ağlattı be reyis
 7. idolüm olan seri katil. genç yaştan babası ve kendisi tarafından ne olduğunun fark edilmesiyle hayatını baştan sonra kadar bu duruma göre kuran, düzenli, disiplinli, işinde mükemmel, yakışıklı, atletik bir seri katil. hayatı boyunca nelerle karşılaşılabileceğinin farkında olarak neredeyse her olasılığa özel bir ya da bir kaç alternatif planı mutlaka vardır ve her olasılığa hazırlıklı bekler. her ne kadar da kötü bir finalle bitmiş olsa da benim için 1. ve 6. sezonu ile asla unutulmayacak olan efsane bir dizidir.
 8. yaşatmak için öldürmeyi öngören travmatik bir hayatı ele alan ,gerektiğinde onun yaptıklarını yapmak gerektiğini düşündüğüm çarpıcı dizilerden birisi...
 9. bir de hafızalara 'tonight is the night'la kazınmıştır
 10. gerçek ve duygu arasında kalan kişiler için rehber niteliğinde bir dizi. gerçeklik karşısında insanın ne kadar küçük bir varlık olduğunu mesaj kaygısıyla harmanlayıp güzel bir sunum yapmıştır bize...