doğa için çal 9 - youreads

 • youreads puanı (6.86)
 1. yayınlanmıştır.

  doğa için çal 9 projesinde yer alan müzisyenler:

  alev inam, ali kazım akdağ, anıl tütüncüoğlu, aylin yeliz gündoğdu, ayşe saran, başak küreş, bekir ünlüataer, berat efe parlar, burak avcı, cemil korkut, çağdaş arsen gürer, çağlar fidan, damla şahin, demet yavuz, duygu şirin, ece sevim öztürk, eda bilmez, egemen akkol, erkan oğur, eser eyüboğlu, esra erdem, esra içöz, ezgi eyüboğlu, fırat çavaş, güler tuncer, güliz ayla, kerem seven, matt tedder, mazlum çimen, melisa karakurt, murat aydın, muhammet taha turan, orçun baş, pelin orhuner, serkan çevik, seyfi dinç, tamara şahin, tolgahan çoğulu, tolga ünaldı
  tuğçe pala, tuvana ceylan, tuvana türkay, yekta kopan, yudum şahin
  sec
 2. pek anlamıyorum ben bu tür sanatsal şeyleri. ne gibi farkındalık yaratıyor doğa ya da ne adinaysa işte. tıklamak bile içimden gelmedi düşün klibi.
  zahle
 3. "doğa için çal" projesinin son çalışması.

  bir önceki çalışmaya ((bkz: doğa için çal 8) ) yapmış olduğum eleştirilerimde amatör ruhun kaybedilmemesi gerektiğinden dem vurmuştum. bu çalışmada bunu gerçekleştirdiklerini görebiliyorum. profesyonel müzisyenlerin destek vermeleri çok önemli; fakat tüm çalışmayı onların üstüne kurmak işin havasını değiştiriyor. bu sefer daha doğal olduğunu ve amatör seslere daha da ağırlık verildiğini gördüm. alkışlıyorum.
 4. dinlerken, bir miyav sesi duyar gibi olunca videodan mı geliyor diye geri sarayım dedim; sonuç 4.52'de
 5. başlangıçta çok ağır tempoda olmasını biraz yadırgasam da tempoya alışınca çok beğendiğim doğa için çal projesinin dokuzuncu çalışması.

  texas'lı arkadaşın türkiye'de bir ara sokakta olduğunu düşündüğüm aparman arka bahçesinde, ordu'lu arkadaşın venedik olduğunu sandığım yerde sanatını icra etmesi de ayrıca hoş göründü ne yalan söyleyeyim.
 6. bu zaten ağır tempoda okunması gereken bir türkü. çanakkale cephesine giden 1315 doğumluların (hicri) ağıt türküsüdür. (her ne kadar günümüzde düğünlerde bile söylendiğini duyuyoruz ama...!!)
  açıkçası en can alıcı kısmının suratında bir ton makyajla tuvana türkay tarafından söylenmesini de yadırgadım. (yeşilbaş ördek olsam su içmem gölünüzden)

  yine de güzel bir çalışma, emeklerine sağlık.
 7. içimin telleri titredi yine.. bir gün diyor insan, tüm insanlar da böyle bir araya gelip kendi şarkısını söyler mi? öyle bir hasıl oluyor ama yine sesler muazzam, çalışma - emek şahane.. söyleye söyleye eşlik ediyor insan...