• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.91)
due date - todd philips
peter highman  beş gün sonra doğuma girecek karısına yetişmek ve zamanında orada olmak için atlanta'da çok hızlı hareket etmesi gereken bir baba adayıdır. ancak uçağını yakalayamayınca tüm programı alt üst olur. kendisini ethan tremblay'in arabasında bulan peter, karısının ve çocuklarının yanında zamanında olabilmek için bu yolculuğu yapmak zorunda kalır. tüm ülkeyi bir uçtan diğerine katedeceği yol arkadaşı ise tam anlamıyla sinir bozucudur.


  1. vakit geçirmek için ideal bir komedi filmi. zach'ın rolü hangover serisindeki rolüyle paralel. özellikle meksika sahneleri epey güldürdü.
  2. canım sıkıldıkça açıp izlediğim film. öyle çok güzel bir film değil ama izlemesi hoşuma gidiyor işte.
  3. bugun gene izlledim, seneye gene izlerim.
  4. yol arkadaşım filminde bundan mı esinlendiler bilmiyorum ama eğlencelik, kafa boşaltmalık bir film olmuş. tabi çelişkiler, abartılar var ama takılmamak lazım. robert downey jr. yi özlemişim, sherlock holmes çekseler yakında keşke :) zach galifianakis'i normal hayatında merak ediyorum; bu filmde de, hangover'da da, masterminds'ta da benzer (saf ama tatlı baş belası) karakterleri canlandırmış, yakıştırıyor da kendisine :)