1. geç bulduğum, ancak muadillerine göre gayet başarılı ve özenli bir çalışma sistemlerinin olduğunu düşündüğüm online kitap satış sitesi. ilk alışverişte rahatlıkla söyleyebilirim ki tedarik süreleri, paketleme, zamanında teslim, hepsi olması gerektiği gibiydi, benzer sitelerin sinir harbine neden olan yaklaşımlarının tersine süreç tıkır tıkır işledi.

  eganba adı da güzel bir seçim olmuş.
  mesut
 2. üç gün önce ilk siparişimi verdiğim kitap satış sitesi. inanılmaz hızlı çalıştılar. kitapları çok düzgün paketlemişlerdi. idefixin temin süresi diye diye kargoyu üçe bölmesi gibi saçmalıklar olmadı. sipariş sepetimi karşılaştırdığımda da en uygun siteydi.
  sezgi
 3. tam anlamıyla hayal kırıklığı yaratmış firma.

  haklarında edilen yığınla olumlu kelamı dikkate alıp büyük bir hevesle yaklaşık 200 liralık bir sipariş verdim. bazı ürünlerde "2 günde temin" ibaresi mevcuttu, o kadarcık beklemeyi sorun etmedim. 3 gün içinde biri hariç bütün kitapların tedariği sağlanmıştı ama günlerce o durumda kaldı sipariş takip ekranı. bir haftanın sonunda artık dayanamadım, kendilerine bir mail attım "2 gün dediniz, hâlâ kargolamadınız" diye, tedarikçi kaynaklı bir sorundan ötürü kitaba ulaşamadıklarını söylediler. "sizi mağdur etmemek için tedariği sağlanan kitapları derhal kargoluyoruz" diye eklediler.

  neyse, ses etmedik gelebilenler bir an önce gelsin diye. kargo toplamda 10 günün sonunda ulaştı. tabii bu sırada tedarik edilemeyen o kitap hâlâ tedarik edilemiyor ve sipariş ekranı güncellenmedi. hâlâ bir kitabın temin aşamasında olduğu sipariş duruyor ve "kargoya verildi" olarak görünüyor. kargo takip bağlantısına tıkladığımızda da kargo hareketlerini gözlemleyemiyoruz, hep ilk yola çıktığı adres yazıyor kargo teslim edilene kadar. yahu teslim aldıktan sonra n'apayım ben kargo hareketlerini?

  kitabın akıbetini öğrenmek için kendilerini 4 gündür ısrarla arıyorum ama müşteri hizmetleri ya meşgul çalıyor, ya da beni temsilciye bağlanmak için bir süre beklettikten sonra "operatör meşgul, daha sonra tekrar arayın" diye kapanıyor. maile en azından bir kere yanıt alabildiğimi hatırlayıp mail attım bu sabah, mesai bitti ve hâlâ yanıt yok. artık keyifleri ne zaman yeterse o zaman kargoyu yapacaklar. benim haberim bile olmayacak. şans eseri kurye eve geldiğinde işte olmazsam teslim alırım kitabı, yoksa kargo şirketinden de sms ile bildirim falan gelmiyor.

  tabii bütün bu senaryo, kitabı yollamaları ihtimali üzerine kurulu. onu da yapmayabilirler ve mahkemeye falan gitmeden kendilerine ulaşabilmemin bir yolu yok. biraz daha uzatır, biraz daha çirkinleştirirlerse bu işi, "rezalet" tanımına doğru gidiyor bindiğimiz tramvay.

  ulan o kadar da heveslenmiştim idefix'e ucuz alternatif buldum diye, o da yalan oldu. daha ilk siparişten kaçırdılar tadımı tuzumu. ben şimdi eşe dosta anlatmaz mıyım bu kötü deneyimi?