eşcinsellik - youreads

  1. cinsel yönelimlerden biri. mutluluğu kendi bedenine benzer insanlarda bulanların yönelimidir. bu açıdan narsizm ile bir alakası var mıdır? hmm..

    hastalık değildir. sapkınlık hiç değildir. seçilmez. doğuştan gelip gelmediği henüz bilinmez. iyidir, hoştur. bu yönelime sahip insanların genelde psikolojisi bozuk olur. bunun başlıca sebebi ataerkil ve heteroseksist çevre ve bu çevrenin en önemli yönlendiricilerinden biri olan din kavramıdır.

    tanrılar eşcinselliği sevmez. inançsız bazı insanlar bunun sebebinin eşcinselliğin üremeyi gerçekleştirememesi olduğunu düşünürler. inançlı insanlar bu konuda pek düşünmezler, çünkü zamanında tanrıları onlar için düşünmüştür.

    homofobi gibi bir şeyle karşı karşıyadır bu yönelim. homofobinin birsürü tanımı vardır. sonuç olarak "homofobik" dediğimiz insanlar eşcinselleri pek rahat bırakmazlar. en "bana bulaşmasınlar da naaapıyolarsaa yapsınlar"cı homofobikler bile eşcinsel bir çocuğa, kardeşe, yakına sahip olduklarında birer ahlak bekçisine dönüşüp yakınlarına hayatlarını zehir ederler. eşcinsellere homofobiklerden uzak durmaları tavsiye edilir.