facebook - youreads

 1. dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi olarak kabul gören mecra.
  2015 yılında bir kaç teknoloji sitesinin ortak olarak yaptığı anket ile açık ara farkla en iyi mobil uygulama sahibi site seçildi. Bununla beraber an itibarı ile 1.65 milyar kullanıcı sayısına ulaştılar, bu rakam da dünya nüfusunun 5 de 1'ine tekabül ediyor.

  Hal böyleyken kusursuz bir görünüm çiziyorlar ancak üye sorunlarına da hızlı ve işlevsel çözümler üretecek güçlü bir departman kuramadılar halen, ki çevrelerce eleştirilen en büyük özelliği de bu.
  Sırf karşıt siyasi görüşteki insan sayısı fazla olduğu için yapılan şikayetler ile haksız yere sayfalar kapatılabiliyor, bir nevi sosyal kapitalizm uygulanıyor ve facebook bu duruma göz yummakla kalıyor.
  Hayır kardeşim sen türkiye'de artık dedelere, ninelere kadar inmişsin. İnsanlar akraba yorumlarından dem vurur hale gelmiş, ülkenin 4 de 1 kullanıyor bu meredi ve bu ülkedeki reklam piyasasından da dudak uçurtan rakamlar kazanıyorsun, çok mu zor türkiye içi ilgili bir departman kurmak.

  Mağdur kişiler için şu siteden aldığım bilgiye göre facebook müşteri hizmetleri diye lanse edilen "11870" numaralı bir kurum var, ancak facebook ile doğrudan bir bağlantıları yok, zor durumda olanlar bir arayıp konuşabilir ancak net çözümler üretip üretemeyeceklerini bilemem.
 2. yolladığınız fotoğraflardan sizle alakalı anlam çıkarıp ona göre reklam iteleyen sosyal paylaşım sitesi.

  fotoğrafta sol elinizde kalem mi tutuyorsunuz? demek ki solaksınız! solaklar için tasarlanmış bu x ürününü almak istemez misiniz?

  fotoğrafta kel misiniz? bakın %100 etkili ilaç almak istemez misiniz? hem de tamamen organik!

  fotoğrafta sıska mı görünüyorsunuz? hemen bu vücut geliştirme uygulamasını indirin ve kas hacminizi artırmaya başlayın!

  yeter yahu abarttınız iyice.

  not: facebook kullanmıyorum #48760
  not2: solak, kel veya sıska değilim
 3. hala facebook kullanan yoktur ama yine de burada bulunsun, yeni trend " delete facebook". çünkü, Merkezi İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan Cambridge Analytica adlı veri analiz şirketinin yaklaşık 50 milyon Facebook hesabından veri topladığı ve bu verileri ABD seçimleri ve Brexit referandumunu etkilemek için kullandığı iddiası yabana atılacak gibi değil.
  mesut