goriotbaba - youreads 1. kendi ordusuna saldırmayı kafa kesmeyi çanakkale savaşıyla bir tutan darbe bükücü. ne desek boş.
 2. gerçekleşmiş veya engellenmiş darbeler hakkında yeterli bilgiye sahip olmamasına rağmen (belkide evde oturanlar arasında kendi anne babası da vardı) bazı insanları korkaklıkla suçlayabilen youser.
 3. 5237 s.lı türk ceza kanunu madde 125
  hakaret
  (1) (değişik: 29/6/2005 – 5377/15 md.) bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. mağdurun gıyabında hakaretin cezalandırılabilmesi için fiilin en az üç kişiyle ihtilat ederek işlenmesi gerekir.

  (2) fiilin, mağduru muhatap alan sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle işlenmesi halinde, yukarıdaki fıkrada belirtilen cezaya hükmolunur.

  (3) hakaret suçunun;

  a) kamu görevlisine karşı görevinden dolayı,

  b) dini, siyasi, sosyal, felsefi inanç, düşünce ve kanaatlerini açıklamasından, değiştirmesinden, yaymaya çalışmasından, mensup olduğu dinin emir ve yasaklarına uygun davranmasından dolayı,

  c) kişinin mensup bulunduğu dine göre kutsal sayılan değerlerden bahisle,

  işlenmesi halinde, cezanın alt sınırı bir yıldan az olamaz.

  (4) (değişik: 29/6/2005 – 5377/15 md.) hakaretin alenen işlenmesi halinde ceza altıda biri oranında artırılır.

  (5) (değişik: 29/6/2005 – 5377/15 md.) kurul hâlinde çalışan kamu görevlilerine görevlerinden dolayı hakaret edilmesi hâlinde suç, kurulu oluşturan üyelere karşı işlenmiş sayılır. ancak, bu durumda zincirleme suça ilişkin madde hükümleri uygulanır.
  şahsıma yapılan alenen hakaret, küçük düşürücü hareket ve site yönetiminin taraflı davranması sebebiyle pazartesi günü savcılığa suç duyurusunda bulunacağımı ibraz eder ve tüm şahsıma açıkçası saldırıda bulunan tüm muhataplara duyurulur.
 4. hepiniz idam edileceksiniz, kaçın derken?

  i- halk arasinda korku ve panik yaratmak amaciyla tehdit suçu (tck. m. 213)

  halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit suçu 5237 sayılı tck’nun “halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit” başlıklı 213 üncü maddesinde düzenlenmektedir. maddede “ (1) halk arasında endişe, korku ve panik yaratmak amacıyla, hayat, sağlık, vücut veya cinsel dokunulmazlık ya da malvarlığı bakımından alenen tehditte bulunan kişi, iki yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
 5. ekşiden troller yuzunden kaçtik burdada buna denk geldik hay sansima ben
 6. nedense aklıma melih'in herkesi "avukatlara verdim ismini, seni bulacağım." tarzındaki korkutmaya yönelik yaklaşımları geliyor.

  herkes benden korksun, herkes ayağını denk alsın yaklaşımları...

  ben istediğimi söylerim, nasılsa arkam sağlam, nasılsa şu anki durum beni korur cinsten "ya sen?" yaklaşımları...

  onlara "hepinizden hesap sorulacak, bu katliamların hesabını vereceksiniz." dendiğinde
  onlar "bakınız bizi tehdit ediyorlar, cuntacı bunlar, mason, yahudi v.b. bunlar!" diye feryat figan olup; onlar "hepinizi asacağız, yok edeceğiz sizi, bu ülke bizim" dediklerinde yalnızca düşünce özgürlüğü oluyor...

  muhakkak ki allah var ve hesap alacak bir gün. umarım cehenneme bırakmadan bir kısmına bu dünyada bizi şahit kılar da şehitlerin ahı yerde kalmaz...

  gözleri var görmezler, kulakları var duymazlar...
 7. hiçbir yere gitmemesi gereken kişi. tıpkı hepimiz gibi buradan istediğini yazabilir, hakaret varsa şikayet edilir ve akabinde silinir zaten. böyle insanları dışladıktan sonra potansiyel bir kafa kesici olmalarının önünde hiçbir engel kalmaz.

  birbirimize tahammül etmeliyiz.
 8. ben engellemeyi düşünmüyorum,benden farklı düşünen bir insanda olsa yazıklarını okurum ( yeterki terörü,ispatlanmış suçluyu övmeye kalkmasın) .istediği gibi yazsın (hakaret etmedikten sonra) ki benim yazdıklarımda hakaret içermiyor kendi açımdan tespit yapıyorum.
  geleyim bu dostumuz hakkında yazacaklarıma..
  aslında çok şey yazmayı düşünüyordum (bkz: http://youreads.net/yorum/136746) şuradaki girdiyi görünce bir şey yazmayacağım.
  yazdığı cümlelerde geçen "linç","müsamaha yoktur","ezip geçmek","sağlığınız açısından iyi sonuçlar doğurmayacağını" gibi kelime ve deyimler aslında bakış açısını çok açık ifade ediyor.
  başka birinin bir şeyler yazmasına gerek yok.
  son olarak..
  "insanlık adına gösterecekleri vicdanlı ve insancıl tepkisi olmayanlar,ancak ezikliklerinin,eksikliklerinin biriktirdiği acılarını ve tehditlerini gösterirler".
 9. "şu sıralar düşüncelerinizi fazla dillendirmeyin sağlığınız açısından iyi olmayabilir" cümlesi ile "demokrasi, hak, hukuk" kavramlarını aynı yorum içine koyabilmiş kişi