grip - youreads

  1. grip, -internetten bulduğum medikal sayfasında belirtildiği üzere- influenza isimli virüsün neden olduğu, aniden başlayan 39°c üzerinde ateş, halsizlik, şiddetli kas ve eklem ağrıları, titreme, baş ağrısı ve kuru öksürük gibi belirtilerle seyreden bulaşıcı bir viral enfeksiyonmuş.

    halsizlik, hafif ateş ve boğaz hassasiyeti dışında bir semptom bende yok sadece bir burnum (deliğin biri) tıkalı diğeri akıyor ve sanırım soğuk algınlığı ile karıştırdım ve hiç tasvip etmesem de eczaneden grip oldum diye ilaç aldırdım (*::((). yine teşhis koyuyorum çok güzel (*::/)

    soğuk algınlığı ise, üst solunum sistemi bozan viral bir enfeksiyon hastalığı olup akut viral farenjit veya akut nezle olarak da bilinen ve insanlarda görülen en yaygın bulaşıcı hastalıkmış.nezlenin tanımı da vücudu üşütmekten ileri gelen, burun boşluklarının kuruması ve kaşınır gibi olmasıyla başlayan, burun akması ve aksırmayla kendini gösteren, hafif ateş, baş ağrısı ve kırıklık yapan bir hastalık olduğuna göre tamam nezle olduğum kesin.(*:????????)

    soğuk algınlığı ile grip devamlı karıştırılıyor da bu hatayı nasıl yaptım bilmiyorum tek tesellim ilacın üzerinde soğuk algınlığı ve gribin semptomatik tedavisinde etkili olduğu yazması. bir faydasını gördüm mü hayır.

    olayın özü: doktora gidiniz.