güven - youreads 1. freuda göre süreklilik, tutarlılık ve aynılıktır. annesinin onu hep seveceğını bilen bebeğin hissi. çok ilginçtir istatistikte tahmincinin 3 özelliği olmalıdır. sapmasızlık, etkinlik ve tutarlılık. bunları detaylı inceleyince insan kendini bir teorinin değişkeni gibi görebilir. tahminci sizi korusun!
  abi
 2. freud'a göre ağzına her gün meme sokan ve onu besleyen kişiye cinsel haz ve nefretle karışılık bir iticilik duyar. memeyi sever çünkü ona haz vermektedir. besin vermektedir. ama asla memeye güvenmez. yarım saat geç meme verilse ağzına nefretle dolar. insan hayatta kalmak için programlanmış sıradan bir hayvandır. sadece anı düşünür. ve şu an işine yarayan kişilere güvenir.
 3. baya zor edinilen ve en kolay kaybedilen his falan galiba. hayatinizdaki insanlara guveniyorsaniz baya sanslisinizdir.
 4. insan ilişkilerinde zor edindiğim his. çok çok zor güveniyorum. güvendiğim zaman da tam güvenmiş olmuyorum zaten. en küçük yanlış da bile hemen güvenim o insana karşı bitebiliyor. büyük sıkıntılar yaratabiliyor bazen. her şeye ihtimalleri hesaplayarak, şüpheyle yaklaşıyorum. benim için o kadar zor ki aileme bile tam anlamıyla güven duymuyorum. en son bir arkadaşımla bu konu yüzünden bozulduk. olmuyor. elimde değil, kimse kusura bakmasın.
 5. bir çıt sesi duyulur derinlerden, bir daha da olmaz o eski samimi duyguların sıcaklığı.
  güvenmek çok tehlikeli bir durum. çok ince bir çizgi, yakalanılabilirse o zaman hayat daha yaşanılabilir.
  zor yakalanır çabuk kaybedilir.
  yalnızlaştırır.
  zorlaştırır hayatı.
  insanlar güvenilmesi en zor yaratıklardır, kafalarında neler döndüğünü asla bilemeyiz.
 6. ileride mutlaka sıkıntı yaratacak olan duygudur. güvenin ama az güvenin.