hababam sınıfı güle güle - ertem eğilmez - youreads

    • izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (6.33)
hababam sınıfı güle güle - ertem eğilmez
doğulu bir ailede yetişen edebiyat hocası mehmet bülbül'ün tayini özel çamlıca lisesi'ne çıkar. öğrenciler ilk başta yeni gelen hocalarına yukarıdan bakarlar. mehmet hoca, ilk başta bu duruma aldırış etmese de daha sonra ailesinin küçük görülmesine dayanamaz. bu arada hafize ana'nın kızı nazlı da okulda okumaktadır. ancak fakirliğinden utanan nazlı, annesinden köşe bucak kaçmaktadır. mehmet hoca, diğer öğrencileriyle olduğu gibi nazlı'yla da yakından ilgilenir ve onun sorunlarını çözmesine yardımcı olur.


  1. hababam sınıfı markasıyla sunulmasa iyi bir film denebilir. ancak "hababam sınıfı" olarak satılıyor ve orijinal hababam sınıfı serisinden hafize ana dışında bir karakter kalmamış. bu durumda "kötü hababam sınıfı" diye anılması doğal.

    ayrıca amerikalı hocaya "ha....tir p....enk osman" diye türkçe öğretilip otoriter hocaya küfrettirilmesi dışında esprili bir tarafı yok. bilakis gayet dramatik bir film (hoca mehmet bülbül'ün öğrencisiyle çıkması, hafize ana'nın kızı vs). kötü bir film demiyorum, hatta iyi bir melodram bile diyebiliriz biraz zorlasak; velakin hababam sınıfı dizisinden değerlendirilecek bir film değil. ha, 2000'lerde o markayla çekilen yeni filmler bu filmi mumla arattı, o ayrı...