helyum bombası - youreads

 1. recep tayyip erdoğan'ın, 15 temmuz'da ankara gölbaşı'ndaki Özel Harekatçıların binasına fetö'cüler tarafından atıldığını iddia ettiği bombadır. Yalnız işin sıkıntısı, yeryüzünde böyle bir bomba yok. yalan, tehdit gırla. sınırları nereye kadar zorlayaca k çok merak ediyorum.

  acaba hidrojen bombası mı demek istedi.

  !---- spoiler ----!

  FETÖ'cü hainlerin buraya attıkları 650 kiloluk helyum bombası PKK operasyonlarında dahi kullanılmayan, tahrip gücü o derece yüksek bir bomba.

  Eli kanlı katillerin mahkemelerini sizlerde izliyorsunuz, sergiledikleri pişkinlikler, edepsizlikler, arsızlıklar, yaptıkları işi bir anlık cinnet ile aldatılmış ile değil, taammüden gerçekleştirdiklerini bir kez daha ortaya koyuyor.

  !---- spoiler ----!
 2. sabah haberi okuduğumda bende hidrojen bombası demek istedi acaba diye düşündüm. hidrojen bombası, iki hidrojen atomunun birleşerek helyum oluşturması sonucu ortaya çıkan patlamadır.

  bu adam nereden çıkardı şimdi bunu diye düşünürken dedim bu kesin jölelinin hazırladığı konuşma metnidir, bu tür saçmalıklar ya ondan ya ilnur'dan çıkıyor genelde.
 3. muhtemelen başkan, danışmanları tarafından yanlış bilgilendirildi. orjinali "he" (high explosive;yüksek infilaklı) savaş başlığı olması gerekirken he kısaltmasını helyum olarak yazmış olabilirler.

  zira başkan politik karakterler arasında hitabet sanatı tartışmasız en güçlü insan, ve arkasında konuşmalarını hazırlayan koca bir akademik kadro var.

  basit bir çeviri hatası olduğunu düşünüyorum.

  tanım: feto terör örgütünün jet uçaklardan attığı bombaların isimlerinin yanlış çevirilmesi sonucu ortaya olmayan bir bomba, helyum bombası çıkması.