heroes - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.19)
heroes
son zamanlarda sıradan görünen bir grup birey ancak 'özel' kelimesiyle tanımlanabilecek olan bazı yeteneklerini ortaya çıkardılar. şimdilik bunun farkında olmasalar da, bu bireyler sadece dünyayı kurtarmakla kalmayıp onu sonsuza dek değiştirecekler. bu sıradanlıktan olağanüstülüğe dönüşüm bir gecede meydana gelmeyecek. her hikâyenin bir başlangıcı vardır.’’ sözüyle başlıyor dizimiz. hepsi de önceden sıradan bir hayat yaşayan, bazıları farklı arayışlar içerisinde olan, bazıları ise normal hayatlarını sürdürmeye çalışan normal birer insandı, ta ki bir gün; aslında çok farklı bir kader için seçildiklerini ve kendilerine hayal bile edemeyecekleri yetenekler verildiğini öğrenene kadar. aralarından hiçbiri bu yeteneklerini nasıl kazandıklarını ve bu yeni güçleri ile ne yapmaları gerektiğini bilmiyordu, hayal bile edemeyecekleri şeyler yapabiliyorlardı, uçabiliyor, geleceği resmedebiliyor, zamanı durdurabiliyor, zamanda yolculuk edebiliyor, düşünceleri okuyabiliyor, katı cisimlerin içinden geçebiliyorlar ve daha bizim bile bilmediğimiz yeteneklere sahip bir çok yeni kahraman dünya üzerinde kaderlerini, seçiliş amaçlarını ve yapmaları gereken şeyi arıyorlardı. kötülük için kullanılmak istenildiğinde ölümcül sonuçlar doğurabilecek, iyilik için kullanılır ise muazzam şeyler yapabilecek güçteydiler. ama asıl sorular hangisini yapmakla görevlendirilecekleri, asıl amaçlarının ne olacağı, neden bu güçlere sahip oldukları, ve onlardan istenenin aslında ne olduğu..
 1. yayınlanmaya başladığı tarihte büyük izlenme oranlarına ulaşan daha sonra azalarak biten ve yayından kaldırılan televizyon dizisi.bende hep x-men'in dizi versiyonuymuş gibi bi düşünce uyandırırdı.13 bölümlük heroes:reborn adıyla mini bir seri çıkarılması planlanıyormuş hatta tarih olarak 2015 gösteriliyor.heycanla bekliyoruz.
 2. yukarıda da belirtildiği gibi, x-men serisinin dizi versiyonudur. mutandlar ve insanlar arasında ki mücadele anlatılır. hatta mutandların içinde profesör x gibi insanları savunan biri de mevcuttur. ancak gerekli reytingi alamadığı gerekçesi ile final yapmadan yayımdan kaldırılmıştır. yeni gelecek mini seri de bildiğim kadarı ile eski seriden sadece kemik gözlüklü adam yer alacak.
 3. süper bir dizi nasıl çöp yapılır ona müthiş bir örnektir. 3. sezondan sonra takip etmek sağlam irade gerektirir. düzgün izlediğim ilk yabancı dizidir ve o zamanlar kotalı olan internetimin aşıp faturanın sağlam kaçma sebebi dizidir.
 4. sonlara doğru umulan hedefin altında kalsa da, izlenmesi gereken güzel dizi.
 5. değişik değişişk süper güçleri olan insanlar, iyiler-kötüler, masumlar-suçlular, güçlüler-zayıflar ve tabii ki bütün bu fantastikliğin sahibi şirketler (*:company)
  "sonunda ne olacak?" diye izlemeye başlarsınız büyük bir hayal kırıklığına uğrayacaksınız. ama o zamana kadar izlemeye devam edeceksiniz. ta ki "çok bozdu" diyene kadar.

  her güzel şeyin berbat bir sonu olmalı düsturunu bozmamış bir diziydi.
  hatta sonu bile olamayanlardan. misafir evinde oyunun en heyecanlı yerinde anne-babanın bir anda "haydi yavaş yavaş kalkalım" demesiyle başlıyordu oyunun tadının kaçması. ve senin "anne biraz daha, baba biraz daha" demenle zoraki devam ediyordu oyun, tatsız, tuzsuz.

  birileri heroes'a "yavaş yavaş kalkalım" dedi. sonra işte hevesimiz kursağımızda kaldı.
 6. bence sonu da dahil olmak üzere gayet güzel bir dizi. izlemenizi öneririm.