hiçbir zaman hesap ödemeyen kadın - youreads 1. bir şekilde hesabı ödeyecek olan insandır, feminizm ile alakası yoktur.

  erkek yada kadın fark etmez, düzen hesabı farklı yollarla ona mutlaka ödettirir.
 2. cinsiyetci bir basliktir.

  kimse kusura bakmasin ama bu genellemeler beni oldukca sinirlendiriyor. birak gorustugum erkekleri erkek arkadaslarimin bile benim hesabimi odemesi konusunda kesin cizgilerim vardir. kendi parami az ya da cok kazaniyorum, kimse bana bakmak zorunda degil.

  bazen sirf karsimdaki insani kirmamak adina, peki bunu sen ode ama digerini ben odeyecegim derim en kotu. cok uzun sureli iliskilerim oldu, kimseye borclu hissetmek istemem, gururu olan cogu insanin da boyle dusundugunu tahmin ediyorum.

  ama burada konusup duran erkeklerin de cokca zaman kadinlara sadece caka satmak icin israr kiyamet hesap odediklerini de biliyorum. madem oyle siz de acik sozlu oluverin, madem hayatinizda boyle kadinlar istemiyorsunuz ona gore davranin da cevrenizde boyle kadinlar olmayiversin.

  evet bunu hayat tarzi haline getirmis kadinlar var ama bu tek tarafli bir durum degil. o odemiyor da sen de kasila kasila oduyorsun arkadasim. yapmayiver.
 3. sorsan feminist takılır kadın erkek eşitliğini savunur ataerkil oluşumuzdan dert yanar ama işine gelince erkek ödesin erkek yapsın bik bik bik. hayır yalandan elini cüzdana at da adamı enayi gibi hissettirme.
 4. "ulan biz bu arkadaşla yemeğe/içmeğe gidiyoruz ama acaba hesabı bize geçirir mi?" diye düşünen arkadaşa sahip kadındır. birbirine hayrı olmayan iki insandır bu arkadaşlar. selamı sabahı kessinler, rahat etsinler.
 5. en sevmediğim kadın türü. ben bir kadın olarak katiyyetle kabul etmem böyle bir şeyi