hiçbir zaman hesap ödemeyen kadın - youreads 1. sorsan feminist takılır kadın erkek eşitliğini savunur ataerkil oluşumuzdan dert yanar ama işine gelince erkek ödesin erkek yapsın bik bik bik. hayır yalandan elini cüzdana at da adamı enayi gibi hissettirme.
 2. bir şekilde hesabı ödeyecek olan insandır, feminizm ile alakası yoktur.

  erkek yada kadın fark etmez, düzen hesabı farklı yollarla ona mutlaka ödettirir.
 3. karşılığını farklı yöntemler ile ödeyen kadındır.

  kaz gelecek yerden hesap esirgenmez.
 4. evet neden bu durum kadınlara indirgendi? en yakın arkadaşımın eskiden görüştüğü çocuk nereye gitsek her hesabı bize takardı. durumu da iyiydi gayet ama hesap ödenceği zaman bi bahaneyle ihaleyi bize bırakırdı.
  görüldüğü gibi cinsiyet ayrımı yapmak yerine geniş düşünelim.
 5. evlenince boşanılacak kadın karakteridir. parayla alakası yok, karakter meselesi.
  han
 6. valla eski sevgilim hesapları hep bana giydiriyordu. (sevgilim erkeg) her iki cinstede sinir bozucu bir durum, genellemeyelim.
 7. ödemeyebilir, o hiç sorun değil, ama hiç bir zaman numaradan bile elini cebine atmamış ve senin ödemeni pişmiş kelle gibi sırıtıp bekliyorsa, o kadın hayatınızdan çıkması gereken kadındır. emin olun, erkekler pek fazla böyle şeyleri dert etmez eğer kadının elini çantasına atıp karıştırsa, ancak hiç bir şey yapmadan sadece senin ödemeni beklemesi, koyar. hayatınızdan çıkarın.
 8. cinsiyetci bir basliktir.

  kimse kusura bakmasin ama bu genellemeler beni oldukca sinirlendiriyor. birak gorustugum erkekleri erkek arkadaslarimin bile benim hesabimi odemesi konusunda kesin cizgilerim vardir. kendi parami az ya da cok kazaniyorum, kimse bana bakmak zorunda degil.

  bazen sirf karsimdaki insani kirmamak adina, peki bunu sen ode ama digerini ben odeyecegim derim en kotu. cok uzun sureli iliskilerim oldu, kimseye borclu hissetmek istemem, gururu olan cogu insanin da boyle dusundugunu tahmin ediyorum.

  ama burada konusup duran erkeklerin de cokca zaman kadinlara sadece caka satmak icin israr kiyamet hesap odediklerini de biliyorum. madem oyle siz de acik sozlu oluverin, madem hayatinizda boyle kadinlar istemiyorsunuz ona gore davranin da cevrenizde boyle kadinlar olmayiversin.

  evet bunu hayat tarzi haline getirmis kadinlar var ama bu tek tarafli bir durum degil. o odemiyor da sen de kasila kasila oduyorsun arkadasim. yapmayiver.
 9. "ulan biz bu arkadaşla yemeğe/içmeğe gidiyoruz ama acaba hesabı bize geçirir mi?" diye düşünen arkadaşa sahip kadındır. birbirine hayrı olmayan iki insandır bu arkadaşlar. selamı sabahı kessinler, rahat etsinler.
 10. cinsiyetçilik kokan bir başlık.

  hesabı hep ödeyen siz olmayın kendinizi aptal yerine koydurmayın. fazla detaya gerek yok kadın/erkek farketmeksizin karşı tarafında bir birey olduğunu düşünün ve öyle hareket edin.