hiçbir zaman hesap ödemeyen kadın - youreads 1. cinsiyetci bir basliktir.

  kimse kusura bakmasin ama bu genellemeler beni oldukca sinirlendiriyor. birak gorustugum erkekleri erkek arkadaslarimin bile benim hesabimi odemesi konusunda kesin cizgilerim vardir. kendi parami az ya da cok kazaniyorum, kimse bana bakmak zorunda degil.

  bazen sirf karsimdaki insani kirmamak adina, peki bunu sen ode ama digerini ben odeyecegim derim en kotu. cok uzun sureli iliskilerim oldu, kimseye borclu hissetmek istemem, gururu olan cogu insanin da boyle dusundugunu tahmin ediyorum.

  ama burada konusup duran erkeklerin de cokca zaman kadinlara sadece caka satmak icin israr kiyamet hesap odediklerini de biliyorum. madem oyle siz de acik sozlu oluverin, madem hayatinizda boyle kadinlar istemiyorsunuz ona gore davranin da cevrenizde boyle kadinlar olmayiversin.

  evet bunu hayat tarzi haline getirmis kadinlar var ama bu tek tarafli bir durum degil. o odemiyor da sen de kasila kasila oduyorsun arkadasim. yapmayiver.
 2. hep babasıyla geziyor olabilir
  parov
 3. valla eski sevgilim hesapları hep bana giydiriyordu. (sevgilim erkeg) her iki cinstede sinir bozucu bir durum, genellemeyelim.
 4. bir şekilde hesabı ödeyecek olan insandır, feminizm ile alakası yoktur.

  erkek yada kadın fark etmez, düzen hesabı farklı yollarla ona mutlaka ödettirir.
 5. evet neden bu durum kadınlara indirgendi? en yakın arkadaşımın eskiden görüştüğü çocuk nereye gitsek her hesabı bize takardı. durumu da iyiydi gayet ama hesap ödenceği zaman bi bahaneyle ihaleyi bize bırakırdı.
  görüldüğü gibi cinsiyet ayrımı yapmak yerine geniş düşünelim.
 6. ödemeyebilir, o hiç sorun değil, ama hiç bir zaman numaradan bile elini cebine atmamış ve senin ödemeni pişmiş kelle gibi sırıtıp bekliyorsa, o kadın hayatınızdan çıkması gereken kadındır. emin olun, erkekler pek fazla böyle şeyleri dert etmez eğer kadının elini çantasına atıp karıştırsa, ancak hiç bir şey yapmadan sadece senin ödemeni beklemesi, koyar. hayatınızdan çıkarın.
 7. anlamıyorum ya neden ödemezler ki. ben karşımdaki insan ödeyeceği zaman rahat olamıyorum doğrusu. ama diğer hemcinslerim kendilerinden para çıkmayacağını anlayınca yükleniyor da yükleniyor. en iyisi herkes yediğini ödesin. samimiyetsiz belki ama bence en doğrusu bu.
 8. en sevmediğim kadın türü. ben bir kadın olarak katiyyetle kabul etmem böyle bir şeyi
 9. şuana kadar öyle birisiyle karşılaşmadım ama karşılaşırsam bir susarım, iki susarım, üçüncüde söylenmesi gerekeni söylerim veya bir türlü ima ederim. hiç kimse parayı yerden toplamıyor. ben de öğrenci adamım. her ay, ay sonunu nasıl getiricem diye düşünürken onun böyle saçma sapan kurnazlıklarına maşa olamam kusura bakmasın.
 10. iki tarafta kendi parasını kazanıyorsa bazen biri bazen diğeri ödeyebilir bence. ya da hesap bölüşülür. ben ödeyeceğim diyene ısrar ederim ben ödeyeyim diye ama gururuna dokunuyor genelde arkadaşların (kadın veya erkek var böyle tipler ) o yüzden ses etmiyorum onlara. ama karşı taraf henüz çalışmıyorsa hiç ödetmem. öğrenciyken bana hesap ödetmeyen arkadaşlarım vardı var olsunlar. güzel böyle şeyler yapın bence para harcanmak için .insan bulunmuyor insan.