holy motors - leos carax - youreads

    • izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.71)
holy motors - leos carax
cesar o gün her sabah yaptığı gibi işe gitmek için elinde çantası, yaşadığı görkemli malikaneden çıkar, beyaz limuzinine doğru yürür. çevresindeki korumalar ona eşlik ederken, şoförü celine kendisine kapıyı açar ve yol boyunca o gün tamamlamaları gerekan randevularından konuşurlar. cesar eline yaşlı bir kadın peruğu alıp onu düzeltmeye başlayıncaya dek her şey normal gibi görünmektedir. peki gerçekten her şey bu kadar normal midir?
fransız sinemacı leos carax'ın 13 yıl aradan sonra yeniden yönetmen koltuğuna oturduğu filmi tam bir deneysel sinema süreci. bir hikayeden diğerine atlayan cesar karakteri ve onun "randevu" adı altında büründüğü kılıklar, karakterler arasındaki geçişler ve tüm hikayeler boyunca farklı filmlere yapılan göndermeler seyircilerin akılını kurcalayacak boyutta.
bu filmiyle 65. cannes film festivali'nin yarışmalı bölümüne de katılan yönetmen, kadroya başrol oyuncusu denis lavant'ın yanı sıra kylie minogue, eva mendes, edith scob ve michel piccoli gibi isimleri de dahil etti.


  1. okunması gereken bir film.