hüseyin bağ - youreads

  1. pamukkale üniversitesi rektörü.

    geçtiğimiz günlerde, üniversite bünyesinde yeni kurulan islami ilimler enstitüsüne eşini enstitü sekreteri olarak atamış, gelen tepkiler üzerine ''eşim olduğu için değil, yetkinliğinden dolayı atadım'' diye kararın arkasında durmuş ama daha sonra görevden almıştır.

    daha sonra üniversite genel sekreteri dahil 11 idari memuru çeşitli fakültelere sürmüştür. sebep olarak, bu atamanın kamuoyuna duyurulmasından sorumlu oldukları gerekçesiyle. ayrıca kendisinin eğitim fakültesi dekanlığı, teknokent müdürlüğü(9.500 tl maaaşla), diş hekimliği fakültesi dekan vekilliği gibi 23 görevi bulunuyor. ne kadar da '' yeni türkiye'ye'' yakışan bir rektör.
  2. yıllarca seçilmişler-atanmışlar edebiyatı yapan adam, rektörlük seçimlerini kaldırdı. bundan sonra kendi atadığı rektörlerin yediği haltlardan sorumludur. rektörlük seçimleri zaten oldukça rezil pazarlıklar ile yapılırdı eskiden ama yine de bir seçimdi, şimdi daha rezil hale geldi, eşini görev başındayken üniversiteye atayan tek isim bu arkadaş değil tabi ki (bkz: cavit bircan) , (bkz: ahmet pınarbaşı)