itiraf - zeki demirkubuz - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.67)
itiraf - zeki demirkubuz
harun ve nilgün`ün sorunları, iç çatışmaları ve kavgaları etrafında ilerleyen film aynı zamanda karanlık üstüne öyküler üçlemesinin ikinci filmi.

aynı bekleme odası`nda olduğu gibi bu filmin de yönetmeni, senaristi, görüntü yönetmeni ve kurgucusu zeki demirkubuz.


 1. filmdeki oyunculuklar gerçekten üst düzeydi. şüphe, suçluluk duygusu, vicdan gibi insana özgü şeylerin incelemesini yapıyor film. ha bir de susmak mevzusu var. "susmak" halini sayfalarca tartışabiliriz bence.
  abi
 2. zeki demirkubuz'un "karanlık üzerine öyküler" üçlemesinin 2. filmi.
  filmden çıkardığım anadüşünce; kendine güvenemeyen bir erkek başkalarına da güvenemez ve sürekli karşısındaki insanları suçlar, her olaya şüphe içinde yaklaşır. bu durum sonucunda da sağlıklı ilişki kuramaz.
  film ankara'da çekilmiş kuğulu park'ta huzur içinde oturan insanları görmek güzel bir sahneydi. yine zeki demirkubuz'un tarzını oluşturan kapı gıcırdamaları, çalan ama açılmayan telefonlar, tv'ye anlamsız bakan adamlar şeklinde izletti ve düşündürttü.
  taner birsel oyunculuğu ile göz doldurdu. iki üç kişilik filmler risktir ve tiyatro için de risk taşır kusursuz olmak zorundadır. oyunculuk zayıf olsa kotarılmaz bir film olabilirdi. bu kumarı kazanmış'a benziyor zira taner birsel filmi sırtlayan adam olarak akıllarda yer etti.
  filmin zirvesi ise ne kavga ne gürültü ne hakaret değildi.

  !---- spoiler ----!

  git günahını başka yerde temizle!!!

  !---- spoiler ----!