1. -tam bir istanbul beyefendisi, ben senin 13 sene sonraki halinim, zamanda salınım yaparak sana ulaştım en sonunda. yırttık oğlum yırttık !!
  +pardon beyefendi, latife mi yapmaktasınız yoksa bu da kaderin bir cilvesi mi ?
  - olum sacma sapan konusma, efendilikten hayir yok, 10 sene bekleme nasil olsa sonunda efendilikten eser kalmayacak, efendiligi terkedip pic olacaksin anliyor musun pic. ah haa ha ha haaa...al şu önümüzdeki 1 senenin iddia sonuçları, sayısal loto sonuçlarını eşi dostu ihya et. bu kiyagi baban yapmaz. yani babam yapmaz etmez oyle seyler, kendi halinde memur adamdir.
  + aman efendim, nasil olur, inanamiyorum, yanii ama benim icin mi geri döndün ?
  - ulen it herif, zamanda salınım yaptığıma inandin da sayisal loto sonuclarina mi inanmiyorsun? bana 10 milyon ver bakayim, sifirlari attik paradan, zaman makinesine mazot almam lazim. ya da bi el at yokuş aşağı vurduralım şahini.
 2. doğru düzgün bir kitap okumadan, o ahkam kesmeyi nereden edindin be evlat. şimdi bırak bu acı çekiyorum, her şeyi biliyorum ayaklarını ve en yakın kitaptan okumaya başla, ta ki her okuduğun kitap sen de daha da büyük açlık doğurana kadar.
 3. yıldız ırmağında elinle balık tutarken başlangıç noktasından 500-600 metre aşağısında bir yuvada eline yumuşak bir balık değecek. o balık değil işte lağım faresi, tutup dışarı çıkarma.
  abi
 4. bir daha sakın twilight serisini bırak okumayı dokunma bile! simdi de utan.
 5. mutlu olduğun şeyleri yap. kimse senin mutlu olduğuna bakmayacak. onlar senin yaptıklarınla mutlu olacak, bu yüzden sen mutlu olacağın şeyleri yap, onlar yaptıklarınla da mutlu olmayı öğrensinler.

  keşke yapsaydın.
 6. yanında oturan güzel gözlü sana melul melul bakan o kızla çıkacaksın ve 5 buçuk sene sonra ayrılacaksın.. olsun.. yine de sev onu.. düzenini yerle bir edecek ama yine de sev onu.. seni bıraktıktan 4-5 sene sonra başkasıyla evlenecek ve bir kızı olacak.. olsun.. yine de sev onu.. 30 yaşına geldiğinde de, sözlükte "kişinin 17 yaşındaki haline vereceği öğüt" başlığına gelirsen 17 yaşındaki haline; yine onu sevmesini öğütle..
  dewe
 7. abiciğim bak, dikkatli ol. çok değil, birkaç sene sonra bıçağı takabilirler bir tarafına hiçbir anlamı yokken. bunun sonucunda felç kalma durumun var bak. bırak laf atsınlar, gül geç. neyi kanıtlayacaksın ki amaçsızca yaşayan insanlara. felç kalabilirsin dedim. felç kadıktan sonra, bakkaldan dondurmanı alıp sahilde geze geze dondurmanı yiyebileceğini mi düşünüyorsun? bu imkansız, sana söyleyeyim. sonra denize girebilir misin? ben cevap vereyim istersen, hayır, koca bir hayır hemde. aklını başına al. duyarsız ol yeri geldiği zaman. bu seni kötü hissettirmez. tecrübe sahibi bir insanmış gibi yapar. bir bakarsın bu tecrübelere sahip değilken, birgün sahip olmuş olduğunu farkedersin. insanın olgunluğu, attığı adımın ne tür sonuçlar doğurabileceğini düşünmeye başlamasıyla tamamlanır... insanlar kötü oğlum, anla şimdiden.

  not: felç kalmadım, ama kıyısından döndüm. kimbilir belki de ölümün kıyısından. aslında benim bu tavsiyem tüm gençlere ve kanı hızlı akanlara. yaşamak çok güzel birşey. yürümek, koşmak, yazmak ve tüm eylemlerimiz... hayat kötü olabilir ama güzel yanları da yok değil. hayatın güzel yanlarını bulabilmek asıl olan.
 8. pink floydla dalga geçme ve seksist olma. pink floyd ne abi kadınlar dinler onu sadece gibi cümleler kurma.

  not : bu entryi (bkz: high hopes - pink floyd) dinlerken girdim.
 9. sürekli bir şeyler araştır evladım, oku öğren. sonra sen konuştukça ağzının içine düşerler. bilgili ol ama çok konuşma taraftarı olma. her konu hakkında bir fikrin olsun, kendine sakla ama dediğim gibi fikrin olsun, cahilce olmasın ama bunun için oku her vakit
 10. yaptığın hataların hepsini sev.