ma ma - julio medem - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.00)
ma ma - julio medem
magda (penélope cruz) yeni işsiz kalmış bir öğretmendir. üstüne meme kanseri teşhisi konulmuştur ve eşi julian ile evliliği bitmek üzeredir. ancak oğlunun futbol maçına gittiği bir gün tanıştığı arturo (luis tosar) ile çok farklı bir arkadaşlığı başlar. nitekim tanışmalarından kısa süre sonra arturo kızını bir trafik kazasında kaybeder ve ikili, kendi trajedilerinde ortak bir teselli aramaya başlarlar.
 1. los amantes del circulo polar ve habitacion en roma filmlerinin yönetmeni julio medem'in 2015 yapımı filmi. senaryosu da yönetmene ait. muhteşem Penélope Cruz döktürüyor.

  çok hüzünlü bir film. ağlamaya ihtiyacınız varsa emin olun film bunu da sağlayacak. zaman zaman duygu sömürüsüne ramak kalan sahneler ve diyaloglar varsa da bu hastalığı kendisi, yakınları ve sevdikleri yaşamış insanların duygularını rahatlıkla ifade ettiğini düşünüyorum. o kadar çok arkadaşım ve tanıdığım bu illetten muzdarip ki, onları düşünmeden izlemem de mümkün olmadı. hepsine acil şifalar diliyorum. bir de hoş diyalog paylaşayım magda ve oğlu dani arasında geçen:

  !---- spoiler ----!

  - mutlu olmak için ne yapmak gerekiyor?
  - sana keyif veren şeylere yakın olmak ve sana acı verenlerden uzak durmak gerekiyor. ama kurallarla.
  - ne kuralı?
  - kimseyi incitme ya da kötü olma. ayrıca kendine de.
  - şimdi seni anlıyorum. sen çok iyi bir öğretmensin.
  - ama sadece beni dinleme. herkesi dinle. dinleyebileceğin her şeyi dinle, sonra da kendi kararını ver.
  - anne sen çok iyi bir öğretmensin.
  - teşekkür ederim tatlım.


  !---- spoiler ----!

  not: mama ispanyolca'da meme, mamá ise anne demek.