• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.49)
masumiyet - zeki demirkubuz
on yıllık mahkumiyeti biten yusuf tahliye zamanı gelince, kalan ömrünü cezaevinde geçirmek istesede dışarı çıkmak zorunda kalır. elinde yıllardır görmediği, müebbet mahkumu bir ardaşının verdiği adres ile bir namus davası yüzünden aşığını öldürüp, kendisini sakat bıraktığı ablasını görmek için izmir'e gelir. ablası ve eniştesinin evinde 'gördüklerinden' kaçıp, ucuz bir otele yerleşir. burada 'bir iyilik' nedeniyle tanıştığı üç kişi ile ne yapacağını ve nereye gideceğini bilmeden beklemeye başlar.


 1. yine cok gercekci bir hikaye akisi. filmi izlerken evet bu gercek hayatta da boyle oluyor dedigimiz cok nokta var. basarili bi eser.
  abi
 2. haluk bilginer' in efsaneleştiği film.
 3. oğlum bekir, dedim kendi kendime, yolu yok çekeceksin. isyan etmenin faydası yok, kaderin böyle.
  yol belli; ey başını usul usul yürü şimdi. o gün bugün usul usul yürüyorum işte.

  haluk bilginer' in doğallığıyla insanı mest eden tiradını barındıran film.
  mavi
 4. haluk bilginer'in efsane tiradı başıklı youtube videosuyla insanı triplere sokan bir zeki demirkubuz eseri.
 5. o efsane tirat, hala youtube favorilerimdedir. kafam bulandıkça açar izlerim. derya alabora'nın o femme fatale rolünü ne mükemmel oynadığı gelir aklıma. var mıdır böyle kadınlar diye sorarım kendime. varmış. varmış ki, filmini yapmışlar der içimdeki ses.
 6. uzun aradan sonra türk filmleriyle aramı yapmış zeki demirkubuz yapıtıdır. filmin bir yerinde uluslararası sinemaya barton fink'le selam çakıldığını görünce insan bir hoş oluyor.
  tabi tezatlığı anlamışsınızdır umarım. normalde yabancı bir film izlerken türk yapımına gönderme olursa sevinmem gerekirken burada türk filminde yabancı filme gönderme olunca seviniyorum. ah bizim sevimli yalnızlığımız..
  sde
 7. demirkubuz'un şahsi fikrimce en iyi filmi. teknik olarak daha iyi filmleri kesinlikle var ama hikaye ve oyunculuk açısından kesinlikle aşmış. seyredilecekse, bu filmden önce demirkubuz'un bir diğer filmi kader mutlaka izlenmelidir.
 8. -bana da vereceksin ulan
  -vermicem ulan
  -vereceksin ulan
  -vermicem ulan
  -orospusun
  -orospuyum
  -orospusun
  -orospuyum

  anlamadığım konu aynı şeyi söylüyorsunuz 5 dk boyunca bu kavga neden. öpüşün barışın.

  edit: öptürmedi orospu