masumiyet - zeki demirkubuz - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.49)
masumiyet - zeki demirkubuz
on yıllık mahkumiyeti biten yusuf tahliye zamanı gelince, kalan ömrünü cezaevinde geçirmek istesede dışarı çıkmak zorunda kalır. elinde yıllardır görmediği, müebbet mahkumu bir ardaşının verdiği adres ile bir namus davası yüzünden aşığını öldürüp, kendisini sakat bıraktığı ablasını görmek için izmir'e gelir. ablası ve eniştesinin evinde 'gördüklerinden' kaçıp, ucuz bir otele yerleşir. burada 'bir iyilik' nedeniyle tanıştığı üç kişi ile ne yapacağını ve nereye gideceğini bilmeden beklemeye başlar.


 1. kaderin , yollarını bir şekilde kesiştirdiği insanların, hayatlarının bir döneminde birbirlerine teğet geçmiş olabileceğini gösteren bir finale sahip filmdir. yeni tanıştığınız ve size hikayesini anlatan bir insanla farkında olmadığınız ve asla bilemeyeceğiniz bir kesişim kümeniz olabilir . anlatılan hikayelerin görünmeyen tarafına ^:zagor^ şahit olmuş olabilirsiniz ve bunu asla bilemeyebilirsiniz. bilememek ve bilemeden yaşamakta bir masumiyettir bence .
  ee
 2. Masumiyet filminde Yusuf'un yani Guven Kirac'in giydigi deri mont (bkz: Kader) filminde Bekir'in yani (bkz: Ufuk Bayraktar) 'in sirtindadir. Bu ufak detay gozume carpti ama yonetmenin bunu neden yaptigini hala cozemedim.

  bahsi gecen deri mont kader masumiyet