medianeras - gustavo taretto - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (0.00)
medianeras - gustavo taretto
dünyanın büyük metropollerinden birinde yaşıyorsanız, her gün yüzlerce insan görüp karşı komşunuzla bir an bile karşılaşmayabilirsiniz. mariana ve martin buenos aires'te modern kent yaşamının kaosu içinde hayatlarını sürdürmeye çalışan yalnız insanlardır. martin evden neredeyse çıkmadan web tasarımı yaparak hayatını kazanırken, mariana ise uzun süreli bir ilişkiden yeni çıkmış ama ayrılık acısını henüz atlamadığı bir dönemdedir.
bu kalabalık şehirde birbirlerine teğet geçen hayatlar yaşayan martin ve mariana kentin tesadüfler çarkına takılacaklar mıdır?
buenos aires'li yönetmen gustavo taretto'nun ödüllü kısa filmlerinden sonra çektiği ilk uzun metrajlı işi olan yapım, modern zamanlara dair bir kent masalı...


 1. buenos aires'teki mimari çarpıklığın içinde büyümüş iletişimsizliğin portresi. berbat bir şehrin estetik tasviri. etkin. caydırıcı. saygın.

  !---- spoiler ----!

  "sağlıklı yaşamak streslidir. sadece biraz daha fazla yaşamak için her konuda bilinçlenmek, yapabileceğimiz en kötü şey aslında. hiçbirimiz buraya eğlenmeye gelmiyoruz. tur saymak için geliyoruz."

  !---- spoiler ----!
 2. şehir insanının tüm o hayhuyun, kalabalığın içinde tek başına yaşamı, yalnızlığını anlatıyor.

  duvara pencere açtırma, kalabalığın içinde waldo'yu bulma, sanal-gerçek karşılaşıp temas kuramama, hırkalı yaşam...