• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
Yazar leyla erbil
mektup aşkları - leyla erbil
"... sen dönene kadar yaşamayacağım hiç... ... senin yokluğunu ölümüne yaşamaktayım... ... öyle bir yalnızlık ki bu, mutlak bir boşluk içindeyim sanki... ... seni düşünmediğim zamanlar ölüyüm ben..." leyla erbil, insanın içinde bir delinin, şeytanın varlığını görmezden gelmez. her ikisinin de ne iyi ne de kötü olduğunu ama insanın kendisi olduğunu vurgular. o, suçlarımızın, günahlarımızın, yetersizliklerimizin ve hüzünlerimizin de yazarıdır... kondor'dan kaçan azınlığın şairidir... - cem mumcu- 1956'da ilk işaretini gördüğümüz yazarın bugün de öncü olması ne tuhaf... yaklaşık yarım yüzyıl sonra bile onun öncü niteliğini aşan bir yazarın henüz bu yetkinlikte belirmemesi ne tuhaf... - mahmut temizyürek- (kitap bilgileri idefix'den alınmıştır.)


 1. "bana öyle geliyor ki dostum, dünyada saadet denen bir şey yok, bizler boşuna çırpınıp duruyoruz . zaten ruhumuzu bütün çıplaklığıyla kimseye gösteremediğimiz için daima yalnız kalmaya mahkumuz ."
  senin ferhunde
  bulut
 2. leyla erbil'in 1988'de -tam da mektup yazmanın azalmaya başladığı bir zamanda- bize bıraktığı mektuplarıdır.
  " bilmem ki, belki de sadece mektuplarda kalmaya mahkum bir aşk vardır; mektup aşkları!" senin jale
 3. bir çırpıda okunuveren dönemin ruhunu yansıtmakta başarılı leyla erbil'in kısa romanı, tamamı mektuplardan oluşur. kitabın odağındaki jale karakterinin yazarın ta kendisi olduğu fikri yaygındır.