1. trt kabareleri ile tanistigim, cocuk zekamla komik buldugum, darbukatör baryam ve sonrasinda ise sogudugum tiyatro oyuncusudur.

  yillardir da siyasi cikislari haric pek ses getirmemistir. ama arkadas ben bu adama sirf canlandirdigi bekçi murtaza karakterinden dolayi cok derin bir sempati beslerim, baska bi seye gerek yok.
 2. müjdat gezen' in gençlik hatası, tarık akan' a hapis cezası olarak geri döner.

  tarık akan bir gün müjdat gezen' i arar ve evde ne kadar siyasi kitap varsa hepsini yok etmesini söyler.. ama müjdat gezen umursamaz. eve arkadaşını getirir. sonra polisler gelir. sonuç; evde ki kitaplar yüzünden tarık akan hapis cezası alır. bu da böyle bir anılarıdır.
  ozumm
 3. adını taşıyan sanat merkezi dün gece kundaklanmış .

  nasıl bir lükse kapılmış, kendimi nerede yaşıyor zannetmişsem, sabah haberlerinde görüp beyoğlu'nda bakımsız, eski bir bina daha alev aldı zannetmiştim. devletlüleri zahmet edip de yorum yaparlarsa meseleyi muhtemelen eline benzin bidonu geçmiş bir adet meczup seviyesine indirgeyecekler. elinde benzin bidonu olmadı döner bıçağı ile sağda solda insan avına çıkmış, puslu havayı koklayan yığınlar yarattılar. yazıklar olsun.
  mesut
 4. "sayın cumhurbaşkanı'na, sayın genelkurmay başkanı'na, belediye başkanı'na teşekkür ediyorum" diyen müjdat gezen ardından "yanlış anlama olmasın cumhurbaşkanı'mız ahmet necdet sezer, genelkurmay başkanı'mız ilker başbuğ, belediye başkanı'mız da kadıköy belediye başkanı aykurt nuhoğlu" diyerek yine tokadı attı bazılarına.

  ak-it zihniyetinin azmettirmesi, hedef göstermesi sonucu sanat merkezini kundaklanan kişi.