1. dünyadaki en uzun kelime ise 130 harf ile isveççe'dir.

  "nordöstersjökustartilleriflygspaningssimulatoranlaggningsmaterielunderhallsuppföljningssystemdiskussionsinlaggsförberedelsearbaten"


  türkçe de kullanılabilecek kökü türkçe olmayan en uzun kelime

  edit : imla :)
  edit 2 : ayarlara doyamıyoruz efem, kelime kökü türkçe değilmiş.

  inşallah

  "nordöstersjökustartilleriflygspaningssimulatoranlaggningsmaterielunderhallsuppföljningssystemdiskussionsinlaggsförberedelsearbaten"

  kelimesinin kökü isveççedir.
 2. ingilizcesi "as though you are from those whom we may not be able to easily make into a maker of unsuccessful ones." olan kelimedir. sondan eklemeli dil olması türkçenin, bu sözcüğün ingilizce çevirisinde milyonlarca kelimenin olmasına sebep olmuştur.
 3. muvaffak sözcüğünü türkçe sananların yapabileceği en büyük buluşun şekilli gösterimidir.
 4. google translate'in benden daha güzel ve tane tane okuduğu kelime
 5. "ul.solliste li" etiketine "word-wrap: break-word;" özelliği eklemeyi gerektiren kelime.
 6. internette dolaşırken en uzun kelimenin cümle içinde kullanımını gördüm sevgili youserlarla paylaşıyım dedim. *

  Kötü amaçların güdüldüğü bir öğretmen okulundayız. Yetiştirilen öğretmenlere öğrencileri nasıl muvaffakiyetsizleştirecekleri öğretiliyor. Yani öğretmenler birer muvaffakiyetsizleştirici olarak yetiştiriliyorlar. Fakat öğretmenlerden biri muvaffakiyetsizleştirici olmayı, yani muvaffakiyetsizleştiricileştirilmeyi reddediyor, bu konuda ileri geri konuşuyor. Bütün öğretmenleri kolayca muvaffakiyetsizleştiricileştiriverebileceğini sanan okul müdürü bu duruma sinirleniyor, ve söz konusu öğretmeni makamına çağırıp ona diyor ki: "Muvaffakiyetsizleştiricileştiriveremeyebileceklerimizdenmişsinizcesine laflar ediyormuşsunuz ha?"

  ayrıca en uzun kelime "kuyruksallayangillersizleştiricileştiriveremeyebileceklerimizdenmişsinizcesine" dir.

  kaynak
 7. ortaokulda ve lisenin başlarında arada kalkıp tahtaya yazarak hava attığım kelime
 8. tam türkçe sınavında kök ek bakımından incelenmesi sorulası soru bunu bir düşünün sevgili psikopat türkçeci ve dil anlatımcılar
  wtf
 9. youreads'de hakkinda yorum yazildiginda profilin son yorumlari kismindan son oylanan yorumlari kismina kafa atan kelime.

  ekleme: an itibariyle de sol frame'e de kafa atmistir.