• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.41)
my name is khan - karan johar
rızvan khan küçüklüğünü annesiyle ıssız bir yerde geçiren bir müslümandır. annesi öldükten sonra amerika'ya küçük kardeşinin yanına gider. orada tanıştığı ve aşık olduğu mandira adında dul ve hindu bir kadın ile evlenir. rızvan khan aynı zamanda da asperger sendromu hastasıdır. bu hastalık otizm rahatsızlığının bir çeşididir ve ömür boyu süren, sosyal etkileşime ve iletişime zarar veren, sınırlı ve tekrarlanan davranışlara yol açan beynin gelişimini engelleyen bir rahatsızlıktır. 11 eylül saldırılarından sonra mandira'nın oğlu faşist kesimler tarafından döverek öldürülür. öldürülme sebebi annesi evlendikten sonra khan soyadını almış olmalarıdır. bunun üzerine mandira rizvan'i terk eder ve ona gitmesini söyler. rizvan ne zaman geri gelebileceğini sorunca, mandira ona amerika birleşik devletleri başkanına gidip, adının khan olduğunu ama bir terörist olmadığını açıklamasını ve ondan sonra geri gelmesini söyler. rizvan hastalığı dolayısıyla bunu ciddiye alır ve yolculuğuna başlar. başkan ile buluşmadan geri dönmeyecektir ve ona diyecektir ki: "sayın başkan, benim adım khan ve ben bir terörist değilim."


 1. başrollerinde shahrukh khan ve kajol'un oynadığı 2010 yapımı hint filmi.
  !---- spoiler ----!

  khan: 'iki çeşit insan vardır. iyi insan ve kötü insan, ben iyi insanım.'

  !---- spoiler ----!
 2. beni etkileyen filmlerden bir tanesidir.shahrukh khan'ın oyunculuğu olsun verilmek istenen mesaj olsun film tamamiyle etkileyicidir aslında.böyle filmleri daha çok görmek isteriz.ihtiyacımız var çünkü, dünya olarak.
 3. en etkileyici bollywood filmleri biri. shahrukh khan filmde "king khan" lakabına yakışır bir oyunculuk sergilemiş. gerçektede hindu olan eşi gauri khan'la evlidir.
  mavi
 4. and i am not a terrorist
  kuz
 5. görünürde islam karşıtlığına yönelik eleştiri gibi duran ama özünde amerika propagandası yapan film.
  kahve
 6. ayrımcılık konusunda ders verici filmlerden biri. insanlar kendilerinden olmayanları kabul etmesini bilmeli, zaten bu olsa hiçbir sorun kalmaz.
 7. islamafobi ile ilgili, herkesin izlemesi gereken bir hint filmi.
 8. kajol'un sempatikliğiyle kendine bir kez daha hayran bıraktığı filmdir. film boyunca bana en az on kez "ne kadar güzel bu kadın ah bir de şu kaşlarını alsa ne güzel olacak" dedirtmeyi başarmıştır.

  kajol'un fanaa da gözleriyle oynadığı rolün başarısı bu filmde shah rukh khan için geçerlidir. asperger sendromu hakkında fazla bilgim olmasa da yapılan rolü izleyici olarak gayet başarılı ve inandırıcı buldum.


  !---- spoiler ----!


  sameer öldükten sonra annesinin evde ona sarılıp ağladığı sahnede gereğinden fazla duygulanıp ağlamış olabilirim.


  !---- spoiler ----!
 9. sanırım müslüman olduğu için khan, ülkemiz 13-19 yaş arası bazı gençlerinin özellikle kızların tavsiye ettikleri film bu. film güzel ama tavsiye edilecek kadar güzel değil bana göre. anladık ülkede osmanlıcılık revaçta. herkes her cuma facebook'tan hayırlı cumalar diliyor ama film diyorum, sinema diyorum. film denilince aklıma hint romantizmi gelmiyor maalesef. hiç etkilenmediğim bir film ve yönetmenin amerikan çakması filmlerinden pek haz etmiyorum.
  dreng
 10. müslümanların kült filmlerinden, benim değil.