1. dönem dönem karşımıza çıkan bir haber.

    3 şubat 2017 tarihinde de beyaz eşya için ötv indirimi gerçekleşti. hükümetin tüketiciyi alışverişe yöneltip alımgücü olmayan tüketiciyi korumaya yönelik yaptığı bir çalışma ve ekonomiye can verme çabası gibi görünse de alakası olmayan bir durum. ben ötv indirimi öncesinde beyaz eşya almış bulundum. peşine de ötv indirimi çıkınca zarar ettiğim aşikar dedim ve hiç umulmadık şekilde peşine firmalar zam üstü zam yaptı. şuanda mevcut durum firmalar büyük bir kar payı ile beyaz eşya satışı yapmakta. alım gücü olan tüketici alabiliyorsa ne ala, firmalar ise kar payını yüksek seviyelere çekmiş durumda.
  2. referandum ile doğru orantılı olan hatta seçimlerle doğru orantılı olan indirim. zerre samimi değil ve zerre halkın refahı için değil sadece iktidarın daha çok oy alması için bir parmak bal çalması. bizim geçici değil kalıcı olarak alım gücünü yükseltecek refah seviyesini arttıracak eylemlere ihtiyacımız var. böyle yalandan indirimlere karnımız tok.
  3. 99 depreminden sonra devlet ekonomisine destek ve depremzedelere yardım için alınmaya başlanan ötv'nin 2017 yılında seçim öncesi sadece beyaz eşyalarda alınmaya ara verilmesidir
    wtf