1. erdoğan’ın ne yapıp edip gündemi değiştirmesidir efendim. redhack’in yayınladığı berat albayrak e-mail sızıntısı örtbas edilmiştir, dolar’ın 3₺’yi görmesi örtbas edilmiştir...

  “15 Temmuz Türk milletinin ikinci bir Kurtuluş Savaşı’dır bunu böyle bilelim. 1920’de bize Sevr’i gösterdiler, 1923’te Lozan’a razı ettiler. Bağırsan sesimizin duyulacağı adaları verdik. Oralar bizimdi. Oralarda bizim hâlâ camilerimiz var. Ama şu anda hâlâ Ege’de kıta sahanlığı ne olacak diye konuşuyoruz. hâlâ bunun mücadelesini veriyoruz. İşte o anlaşmada masaya oturanlar sebebiyle. O masaya oturanlar o anlaşmanın hakkını veremediler. Veremedikleri için bunun sıkıntısını yaşıyoruz”

  https://twitter.com/t24comtr/status/781412338989731840
 2. 24.07.2016 tarihli beyanı "Bu anlaşma, yeni kurulan devletimizin tapusu niteliğindedir" iki ay sonra gelinen nokta bu şimdi bu durumda ya gündem değiştirme çabası var veya hafıza problemi yaşıyor.
 3. bu ; einstein'ın görelilik ilkesinin bir "zafer"i.
 4. kendi yönettiği dönemde ata mirası süleyman şah türbesinden tasi tarağı toplayıp kaçtıklarını, vatan toprağını teröristlere bıraktığını unutan kişinin beyanidir.

  ayrıca tabii ki yine gündem değiştirmektir maksat. asıl mevzu ohal in uzatılması ama muhalefet cephesinin buna itiraz edeceğini sanmıyorum.
 5. kendisinin şöyle de bir açıklaması mevcuttur

  rte'nin lozan açıklaması

  şimdi hangisi doğru kardeşim. bu kadar atatürkçülük, demokrasi naralarından sıkıldı sanırım. gerçekten bıktım artık senin bu yaptıklarından
 6. süleyman şah türbesini taşıyan birisi için başarısızlıktır.
  orada bulunup bu ifadeleri alkışlayanlar en hafif tabirle vatan hainidir.

  lan orada senin devletinin tapusuna, güvencesine cahilce laflar ediliyor ve sen alkışlıyorsun gerçekten tebrikler.
 7. sayın cumhurbaşkanının 2 ay önce söylediklerini dikkate alırsak cümlesinin öznesi yine kendisi olan ifadesi.
 8. internette bi yerlerde denk geldim, bu konuyla ilgili şöyle yazıyordu:

  "domates satamayınca rusya'dan özür dileyen adam lozan'ı beğenmiyor."
 9. geçen yıl yaptığı konuşmada geçen ifade. şöyle:

  "tarihte bize ne yaptılar. 1920’de bize sevr’i gösterdiler, 1923’te lozan’a bizi razı ettiler. birileri de lozan’ı zafer diye yutturmaya çalıştı. her şey ortada…işte şu an ege’yi görüyorsunuz değil mi? bağırsan sesinin duyulacağı adaları biz lozan’da verdik. zafer bu mu? oralar bizimdi. oralarda bizim camilerimiz, mabetlerimiz var ama şu anda hala ege’de kıta sahanlığı ne olacak, havada, denizde ne olacak bunları konuşuyoruz, hala bunun mücadelesini veriyoruz. niye? işte o anlaşmada masaya oturanlar sebebiyle. o masaya oturanlar, o anlaşmanın hakkını vermediler. veremedikleri için şimdi onun sıkıntısını biz yaşıyoruz.”

  bugün lozan anlaşmasının 94. yıl dönümü. cumhurbaşkanı'nın mesajı şöyle:

  "bugün, cumhuriyetimizin kurucu belgesi olan lozan barış antlaşması’nın imzalanmasının 94. yıldönümünü kutluyoruz. aziz milletimizin her türlü yokluğa, yoksulluğa ve imkânsızlıklara rağmen yazdığı istiklal destanı, lozan antlaşması ile diplomasi ve uluslararası hukuk alanında tescil edilmiştir. türk milleti, lozan anlaşması ile bu topraklardaki bin yıllık varlığını hedef alan sevr’i yırtıp atmış, bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya kabul ettirmiştir..."
  mesut
 10. agam bizimle eğlenir