shameless - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.46)
shameless
6 çocuklu bir ailenin komedi dram karışımı öyküsünü anlatıyor dizi. herşeyi kontrol eden fiona, çalışkan lip, duygusal deb ve dahası... hepside kendisine uygun bir iş bulup ailesini geçindirmeye çalışıyor. annesiz ve umursamaz bir babayla yaşamaya çalışıyorlar.


 1. güzel bir sezondu. bianca geldi ve gitti frank'in aşkı ona bakışı ve ardından üzülmesi iç paraladı. she's gone boys, she's gone. lip bir yola girdin umarım hakkında hayırlısı olur heralde dizide en yolunda giden sensin. debs şaşırtıyorsun beni ergenlik öncesi o akıllı kız nereye gitti bebek gelirse o çocuk seni bırakır gider. sevipte kavuşamayan çiftlere örnek olsun v-kev ikilisi bırakmayın lan birbirinizi. fioana ne yapıcaz seni gus ile gitmeyeceği başından belli idi hatta şu sezonda jimmy geldi gitti ama içinde sean'a olan aşkın hep belli gibiydi.

  ve bu sezonun en harbi karakteri adamım mickey. şu dizi bitsede mickey benim aklımda hep yer edicek. o nasıl bir aşktır mickey o sabah telefona bakma sahneni resmen başıma gelmiş kadar hissettim. ian'a bakarken o gözlerini doldurman içine ağlaman nedir öyle mickey.

  bir sezon daha geride kaldı. bitince içim buruluyor asıl final zamanı ne yapıcaz bakalım. gel 6. sezon gel.
  tes
 2. mükemmel bir başlangıç yaptı yeni sezona.

  burdan gerisi spoiler olmasada diziyi hiç izlememiş birileri için fikir verebilen yorumlar barındırır.
  bu dizinin senaristleri gerçekten mükemmel iş çıkarıyor. frank hapis cezası ile karşı karşıya kaldı çok ağır sağlık sorunu ile karşılaştı ama hiçbiri bianca'ya olan aşkı ve çektiği aşk acısı kadar etkili olamadı. dünyanın en ultra gamsız insanı çocukları dahil çevresindeki insanlar umrunda olamayan adam bir anda insanlarla dertleşmeye aşk acısını bastırmaya çalışan biri haline geldi. tanrıyla kavgasına ara verip tüm inançlardan aşk acısını bastırmaya çalışmasıda güzel bir detaydı. senaristler güzel bir nokta yakalamış insanlar hayatlarında birşeyleri fark etmesi bazen gerçek anlamda sevdikleri insanları kaybedince anlıyor hemde frank gibi çok sağlam bir şekilde.

  dizinin geri kalan karakterleri hakkında sezon boyu nasıl gideceği hakkında yüzeysel fikirler edindik ilk bölümde. umarım geri kalan bölümlerde ilk bölüm kadar sağlam olur.
  tes
 3. bu dizide islenen dejenere durumlar size fazla gelebilir yada yok artik diyebilirsiniz ama amerika'nin gercekleri bunlar. olaylarin yasandigi chicago varoslarini gezmis gormus biri olarak gercekten yasanabilen seylerin oldugunu soyleyebilirim. bir bolumde okulun tuvaletindeki bebek bezleme sahnesi, yada baska bir bolumdeki kolej partisi hepsi amerika'nin gercekleri. lip'in sadece bir serum yemesi ve 2 bin dolar hesap cikmasi amerika'daki saglik sisteminin sacmaligini gosteriyor ve bu gercek. sigortan olsa bile bir rontgen, bir serum sana bir hesap cikarirlar aklin sasar. ayni sekilde debbie'nin yasadiklari bekar anneler liselerde buyuk sorun, irkcilik keza oyle. orta okul ogrencisinin disiplin cezasi ile islah evine dusmesi, oradaki gruplasmalar daha neler neler. disaridan gordugunuz amerika aslinda bu. dejenere bir toplum, herkes kendi dogrularinin pesinde. etik kaygilari ikilemli. ilk sezonlarda lip ve ian beraber lip in sevgilisine oral muamele yaptiriyordu ama mahallelerine tasina kadin tacizci onlarin gozunde bir sucluydu. gidip kendi yontemleri ile ceza vermeyi uygun gorumuslerdi. neyse uzattim biraz.

  ozetle shameless amerika'nin ta kendisidir. ne eksik ne fazla.
 4. ciddi ciddi bu diziyi utanmazlar olarak türkiye'de yayınlayacaklar yayın haklarını lügat yapım almış. nasıl olacak çok merak ediyorum gerçekten böyle bir diziyi ülkemizde yayınlamak aklım almıyor doğrusu çok komik buluyorum. alkol, sigara, uyuşturucu, cinsellik bunların hepsi dizide mevcut gülüyorum. şuradan lügat yapımın dizi ile ilgili haberlerine ulaşabilirsiniz
 5. bu dizinin türkiye yapımı tripten, saçma sapan mevzulardan öteye geçemez. ian gibi bir karakteri, kevin ile veronica'yı svetlana'yı türkiye'de çeksen seti basarlar. ferhan şensoy'u filan döverler adama ayıp olur.
 6. ahım şahım bir mizah veya dram içermese de vakit öldürmek için ideal bir aile dizisi.hippi evlatlarının yaşam mücadelesi diyebiliriz
  self
 7. amerikan rüyasını yerle bir eden dizidir; fildişi kulelerindeki bir avuç amerikalının gerisindeki yaşamı, çoğunluğu, gerçekliği anlatır.
  oldukça basit bir hikayeden çıkan keyifli bir dizidir. birçok dizinin aksine hiçbir sezon kendini bozmaz; bazı karakterler gittikçe sinir bozucu bir hal alsa da (bkz. debbie) şimdiye kadar kabak tadı vermedi; verecek gibi de durmuyor.
  ayrıca türkiye uyarlaması hakkında hayal kuranlara ya da böyle bir beklenti içine girenlere güldüğüm dizidir. adı shameless olan bir dizinin türkiye uyarlaması? yasaklanmazsa iyidir.