shameless - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.46)
shameless
6 çocuklu bir ailenin komedi dram karışımı öyküsünü anlatıyor dizi. herşeyi kontrol eden fiona, çalışkan lip, duygusal deb ve dahası... hepside kendisine uygun bir iş bulup ailesini geçindirmeye çalışıyor. annesiz ve umursamaz bir babayla yaşamaya çalışıyorlar.


 1. 2011 amerikan yapımı dizi bir ingiliz dizisinin uyarlamasıdır. komedi kategorisinde de yer alan ama bana göre aile dramının ön planda olduğu,sevgiye,aşka,bağlılığa ayrı bir açıdan bakan bir yapımdır. bendede yeri ayrıdır.
  mavi
 2. sıkmayan, düşündürmeyen, akıcı bir içerik; yapmak isteyip de yapamadığımız türlü aymazlıklar, umursamazlıklar, sorumsuzluklar, taşkınlıklar. ilk sezonlarında komedi daha ön plandadır. 5. sezon itibariyle dramın daha baskın geldiğini söyleyebilirim. yine de en trajik, üzüntülü bölümlerde bile bir karakter abuk subuk bir şey yapar ve seyirciyi güldürür. tam manasıyla seyirlik.

  frank, lip ve carl favorilerim. debbie giderek iticileşti, ian da giderek bozdu, fiona'da bazal bir iticilik hep vardı, sonradan gelen samantha desen evlerden ırak. sonuç olarak ian'ın durumunu da hesaba katarsak, ailedeki karakterlerden sevdiklerimin sadece heteroseksüel erkekler olduğunu söyleyebiliriz. seksist bir yaklaşım değil tabii, sadece tesadüf.
 3. güzel bir sezondu. bianca geldi ve gitti frank'in aşkı ona bakışı ve ardından üzülmesi iç paraladı. she's gone boys, she's gone. lip bir yola girdin umarım hakkında hayırlısı olur heralde dizide en yolunda giden sensin. debs şaşırtıyorsun beni ergenlik öncesi o akıllı kız nereye gitti bebek gelirse o çocuk seni bırakır gider. sevipte kavuşamayan çiftlere örnek olsun v-kev ikilisi bırakmayın lan birbirinizi. fioana ne yapıcaz seni gus ile gitmeyeceği başından belli idi hatta şu sezonda jimmy geldi gitti ama içinde sean'a olan aşkın hep belli gibiydi.

  ve bu sezonun en harbi karakteri adamım mickey. şu dizi bitsede mickey benim aklımda hep yer edicek. o nasıl bir aşktır mickey o sabah telefona bakma sahneni resmen başıma gelmiş kadar hissettim. ian'a bakarken o gözlerini doldurman içine ağlaman nedir öyle mickey.

  bir sezon daha geride kaldı. bitince içim buruluyor asıl final zamanı ne yapıcaz bakalım. gel 6. sezon gel.
  tes
 4. !---- spoiler ----!

  5. sezon finali itibariyle sevdiğim karakterleri daha çok sevdiğim, sevmediklerimi de daha çok sevmemeye başladığım dizi.

  o gözlüklü nerd hatun lip'i yakacak gelecek sezon.

  bianca yerine debby ölse yeminle üzülmezdim.

  fiona sen ne mezhebi geniş bir insanmışsın, kimseye laf edecek halin kalmadı.

  zaten normal bir şey olan eşcinsel ilişki bu dizide ian ve mickey karakterleriyle çok doğal ve güzel işleniyor. homofobik değilim ama spartacus dizisindeki eşcinsel sahneler beni tiksindiriyordu. shameless'ta ise tam da olması gerektiği gibi hiçbir şey hissettirmiyor. tabii bunda mickey milkovich karakterinin etkisi çok büyük. ian'ı günahım kadar sevmem ama mickey reyiz'e sesleniyorum: gaysin ama ibne değilsin, dizinin izlenme sebeplerindensin!

  hafif neşeli bir sezon finali oldu. umarım gelecek sezon biraz action dozu artar ve dram kısmına çok yüklenmezler, sıkıyor çünkü.
  !---- spoiler ----!
 5. ilginç bir dizi.
  öyle bir dizi ki benim yaşadığım hayatla, benim kültürümle taban tabana zıt. diziyi severek izliyorum ve kültürler arasındaki o derin uçurumu gördükçe değişik bir haz alıyorum. ister istemez kendimle kıyaslıyorum karakterleri, ben daha babamın yanında sigara içemezken çok değişik geliyor bunlar bana bilemiyorum. tabii ki de tüm amerika böyle bir hayat yaşamıyor ama böyle bir dizinin türkiye'de sadece yayınlanması bile imkansız.
 6. amerikan varoş hayatını çok güzel gösteren dizi. biraz uçuk ama izlemesi çok hoş. karakterler çok başarıl bir kere.
  william hall macy akıyor zaten. ama asıl bomba jeremy allen white (lip). emmy rossum'u anlayamadım ben koca 5 sezon. yani çekici mi, yoksa itici mi karar veremedim hiç.
 7. tes
 8. yeni sezon 1 hafta erken başladı tüm sevenlerine hayırlı olsun.
  tes
 9. 6. sezonun ilk bölümündeki aile içi eğlenceli kaos ortamıyla, bana ilk sezondaki o havayı hissettirmiş dizidir. hep böyle devam etmesi dileğiyle, ocak ayı diziler adına güzel bir ay olacak.