• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.32)
six feet under
six feet under bir ailenin hikayesini anlatıyor. görünüşte tamamen, sorunsuz, mutlu mesut akıp giden bir hayatları olsa da, babalarının ölümü (sigara öldürür) hepsinin yaşamlarında bir kırılma noktası oluyor. o güne değin içlerine attıklarını, kendilerine sakladıklarını, eteklerindeki taşları ufak ufak dökmeye başlıyorlar. ve bu sayede biz de ilerleyen günlerde madalyonların öteki yüzlerini görüyoruz. kendilerine tamamen yabancı, kendilerine oldukları kadar birbirlerine de yabancı bu insanlar arasındaki tüm o yüzeysel ilişkiler yumağının yavaş yavaş samimiyete dönüşüne; sahip oldukları mutluluk-normallik-huzur illüzyonunu sorgulamaya başlamalarına el çırparak, hüzünlenerek, şok olarak, çok gülerek tanıklık ediyoruz.


 1. temposu fazlaca ağır olsa da izlediğiniz her bölümden sonra "iyi ki izledim" dedirtecek, sıra dışı bir ailenin hikayesi.

  cenaze işleri ile ilgilenen nate fisher, çok genç yaşta kendisi ile evlenmiş hayatı tanıma fırsatı olmamış bir eşe, idealleri için kendisi ile atışmış ve evi terk etmiş bir büyük oğlana, babasını hayal kırıklığına uğratmamak için tüm hayallerinden vazgeçen ve cinsel tercihini saklı tutan bir ortanca oğlana ve topluca bu aileden nefret eden bir ufak kıza sahiptir.

  dizi başlar ve noluyor demeden nate fisher'ı bir trafik kazasında kaybederiz. annesini büyük oğlan nate fisher jr.'a, biraz olsun bizle kal der, bunları atlatana kadar.

  bu süreçte fisher ailesi önce babalarını, sonra birbirlerini en sonra kendilerini tekrar tanıyacaktır.

  aynı zamanda bu dizi, dünyanın gelmiş geçmiş en iyi finaline sahiptir.
 2. bu diziyi izledikten sonra homofobiklikten uzaklaştım. beni değiştirmiş, herkese tavsiye ettiğim bir yapım.
 3. sonunda adam ölüyor.

  tanım: dizi.
 4. yaratıcılığın anlam kazandığı dizidir.sıkılmak mümkün değildir.
 5. anlatmaya kalksan dile dökülemeyecek duygular barındıran, izleyen herkese göre dünyanın en iyi dizileri arasında yer alan dizidir.

  tempo gerçekten ağır, amma ve lakin sabrın sonu selamet.
 6. uzunca bir film diye nitelendirebileceğimiz dizidir. hayatın sandığımız kadar uzun ve güvenli olmadığını, insan ilişkilerinin her şeyden önde tutulması gerektiğini bana öğreten, beni büyüten dizidir.

  !---- spoiler ----!

  5 sezon boyunca ölümle yüzleşerek ölümü kanıksadığınızı düşünüyorsunuz. son 3 bölüm ağlamaktan canınız çıktığı an ölümün kanıksanabilecek bir şey olmadığını anlıyorsunuz. r.i.p nathaniel fisher jr.

  !---- spoiler ----!
 7. ne yazık ki bazılarımız için bu diziden sonra izlenilen hiçbir dizi tatmin etmez, aynı tat bulunmaz. .
 8. içinde sessiz bir kaosun olduğu, gerçekleri zaman zaman yüze çarpan dizidir.
 9. özlüyorum, keşke diyorum izlememiş olsaydım; kıskanıyorum izlemeyenleri! başka hiçbir dizi de tatmin etmez efenim sonrasında, izlemeyiniz o yüzden.
 10. ölümü anlatarak bize hayatı göstermiştir.