starbuck - ken scott - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
starbuck - ken scott
orta yaşlarını çoktan geçen david (patrick huard), hiçbir zaman yetişkin olmanın sorumluluğunu üstlenmemiş, hayatı boyunca aile kurup çocuk sahibi olma düşüncesinden münezzeh yaşamıştır. bu yüzden genç bir polis olan valérie (julie lebreton) ile sürdürdüğü ilişkisi de çalkantılı bir hâle gelmiştir.

ne var ki, bir gün beklenmedik bir şekilde valérie'nin kendisinden hamile olduğunu öğrenen david, müstakbel bir ebeveyn adayı olarak, hayatına yeni bir yön tayin etme kararı verir. ancak, onca zamandan sonra bir anda almaya karar verdiği bu ebeveynlik inisiyatifi, öğrendiği daha yeni bir gelişmeyle onun için çok çok daha fazlasını ifade edecek bir sorumluluğun ilk adımıdır esasında. çünkü, yıllar önce para karşılığında sperm bankasına "starbuck" mahlasını kullanarak birçok kez bağışta bulunmuş olan david wosniak, bu süreçte tam 533 farklı çocuğun babası olduğunu da öğrenir. dahası, bu çocuklardan 142 tanesi biyolojik babalarını öğrenebilmek adına çoktan bir kamuoyu oluşturup yargıya başvurmuş durumdadır...
 1. yönetmen ken scott'ın hikâyesini martin petit ile beraber yazdığı 2011 yılı kanada (québec) yapımı komedi filmi. türkçe dublaja "benim 533 çocuğum var" gibi gelişigüzel bir başlıkla aktarılmıştır.

  orta yaşlarını devirmiş david wosniak'ın hayatı, beklenmedik bir biçimde karşısına çıkan aile kurma ve çocuk sahibi olma sorumluluğu ile birlikte bambaşka bir boyuta uzanacaktır. "tanrıdan bir çiçek istedim, o bana bir bahçe verdi; tanrıdan bir ağaç istedim, o bana bir orman verdi; tanrıdan bir damla istedim, o bana bir deniz verdi..." şeklindeki söz diziminin bir parçasıymışçasına, simultane ve spontane gelişmelerle ortaya çıkan bir sürecin sonunda bir aile kurmaya karar verip bir komüne sahip oluveriyor ana kahramanımız.

  anlatısı her ne kadar ebeveynlik inisiyatifi üzerinden işlense de, sosyal sorumluluk anlamında alt metinlerinde biraz altrüizm, biraz kollektivizm mesajı da barındıran güzel bir yapımdır.

  ilgili bağlantı: imdb'de starbuck