1. önümüzdeki sene gireceğim liseye geçiş sınavı. bu yazdan itibaren çalışmaya başladım.öneri kitap tavsiye konusunda yardımcı olabilecek youserlar kızıllandırırlarsa çok mutlu olurum.
  2. hatalı sistem değiştirdik oh ne ala kim getirdi o sistemide apartopar,aynı hata bir kere olursa tesadüf ikinci kere olursa şans 3 kere de yapılırsa aptallık denir bu bilmem kaçını defa buda olmadı tutmadı diye kaldırdıkları sistem, eğitim en sağlam temele oturması gereken sistem iken, dün değiştirsek mi diye konuşuluyor bugün her şeyi biliyorlar ya bi oturup değerlendirmeden şıp diye değiştiriyorlar yani biraz daha konuşursam ağzımı bozucam en iyisi burda bırakayım.
  3. bir hafta once yeni soru tipleri aciklanmisti, bugun sinav komple kaldirildi. ogrencileri gectim kendi calisanlari ile dalga geciyor milli egitim. dusunsenize, kurulu toplamissin, her branstan insan var. aylarca calisip yeni soru tipleri ve format uzerinde kafa patlatiyorlar. konferanslarda ve workshoplarda fikir danisip en sonunda tum turkuye'ye resmi yollarla duyuruyorsunuz. iste bizim yeni soru tiplerimiz ve konu dagilimi diye. hopp biri cikiyor ya kaldiralim ne gerek var bitti gitti...

    sinav sistemini savundugum yok sadece kendi kendileri ile dalga geciyorlar ve olan gelecek nesillere oluyor. son 15 yildir hicbir ogrenci sisteme giris yaptigindaki sinav sistemi ile mezun olamadi. 15 yili gectim sistemlerin uygulanabilirligi test edilmeden gelip gitmesi de cabasi.
  4. şimdi minibüste duydum bir çocuk annesiyle konuşuyor. teog kalktı 700 soruluk sınav gelecekmiş diye. annesi "bunları dert etme en güzel yaşlarındasın dersine odaklan" dedi. ne kadar çelişkili bir konuşmaydı kadınınki.

    ne yaptığını bilmeyen tiplere ülke teslim edersen kaos içinde yüzersin, basit.