the blacklist - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.17)
the blacklist
daha önceleri devlet adına çalışan bir ajan olan raymond “red” reddington, azılı bir suç dehasına dönüştükten sonra fbi’ın en çok arananlar suçlularından biri haline gelir. bir gün sebebi bilinmeyen bir şekilde fbi’a teslim olan bu suç dehasının bir teklifi vardır; ranko zamani isimli bir teröristin yakalanmasında fbi’a yardım etmek.


 1. takip edilesi güzel amerikan dizisi.
  özellikle mükemmel soundtrackleri bulunmakta.olaylar ile şarkılar mükemmel uyumlu.
  oyuncu kadrosu da gayet kaliteli.

  !---- spoiler ----!

  raymond reddington eski bir devlet ajanıyken, şimdi fbi'ın en çok arananlar listesinin başındaki kişidir. ama gizemli bir şekilde teslim olur ve fbi ile ortak menfaatleri olduğunu iddia eder. geçmiş 20 yılda birlikte çalıştığı bütün suçluların yakalanmasına yardımcı olacağını söyler. azılı suçlular ve teröristler tarafından oluşan bir listeyi onlarla paylaşacaktır. ama sadece bir şartı vardır: yeni bir ajan olan elizabeth keen ile çalışmak.

  görünürde ikisinin arasında hiçbir bağ yoktur. elizabeth kendisine gösterilen bu ilgiyi sorgular ama raymond sadece onun özel olduğunu söylemekle yetinmektedir. bir teröristin yakalanmasına ön ayak olarak raymond güven sağlamayı başarır. ama elinde bir kara liste vardır yani "the blacklist". bu listenin içinde fbi'ın bilmediği daha birçok isim vardır. raymond'ın nihai amacını ise henüz kimse bilmemektedir.

  !---- spoiler ----!
 2. o güzel hanımı patlayıp uçurmaktan vazgeçmiyorlar. heder oldu kız bir dizi uğruna.
  çerezlik bir dizi sararsa izleyin. pek bir olayı yok ama baştan söyleyeyim.
 3. bugun ilk bolumunu izledigim ve gayet begendigim dizi. simdiye kadar neden izlememisim anlamadim.

  !---- spoiler ----!

  adam iti ite kirdirtiyor resmen.

  !---- spoiler ----!
 4. an itibariyle 1x8'ini izledigim harika dizi.

  !---- spoiler ----!
  spoiler alert!!!!
  bizim adamin babasi cikacagini tahmin etmistim ama gidip de adami oldurecegini bilememistim. kizin da evlatlik oldugunu sanirim bu bolumde ogrendik ilk. kadinin neden evlatlik edinmek istedigi ortaya cikti. bizim adam da kizi icin gozunu kirpmadan adam olduruyor.

  bu arada esas adam en azindan acik sozlu. cikari olmadigi isi yapmiyor.(*:swh)
  !---- spoiler ----!
 5. birinci sezonunu izlemekte olduğum dizi.
  açıkçası henüz tam olarak bir kanıya varamadım. bazı bölümleri gerçekten güzelken, bazıları da bayık dediğimiz noktada seyrediyor.
  başroldeki ablanın saçları da peruk mudur nedir? saçlarının derdi ne o kızcağızın çok merak ediyorum. güzel kız ama allah'ı var.
  zaten red'i oynayan aktör james spader

  bana yeter. boş zamanlarda rahatlıkla izlenebilecek bir dizi.
 6. uzun soluklu polisiye arayışıma deva olmuş, ilk bölümü 2013'te yayınlanmış, 7 sezonluk henüz final yapmamış dizi.

  diziyi yerlere göklere koyamıyorum diyemem. bazı bölümlerde bir "yaptık oldu, aslında olmadı ama oldu sayın hadi bakalım izleyiciler" gibi bir hal yok değil. hikayelerde tutarsızlıklar, yavanlıklar var.

  baş karakter raymond reddington'a hayat veren james spader elinden gelenin fazlasını yapıyor evet ama tüm çabalara rağmen beklendiği ölçüde karizmatik olmayı başaramıyor. bu da blacklist'i gerçek bir efsaneye dönüşmekten alıkoyan önemli bir etken bence.

  2. sezona henüz geçtim, zannediyorum ki uzun bir süre daha blacklist izleyeceğim. umuyorum ilerleyen sezonlarda kalite giderek artıyordur. trailer
 7. hayatımda bu kadar zorlama bir dizi karakteri görmedim. adam karizma yapcam diye sürekli soruya soruyla cevap veriyor ve hep aynı klişe şeyleri yapıyor. işte konudan bağımsız esprilerle rahat tavırlar sergilemeler, bordan boktan yiyecek ya da içecek şeyleri aşırı abartmalar, kendi tanıdığı kişileri aşırı övmeler vs sürekli bunlar etrafında dönüp duruyor karakter. gerçek hayatta böyle insanlar ilk bakışta ilgi çekici, ikinci bakışta idare edilir, üçüncü bakışta ise ya bi git he tamam he noktasına geliyor.

  dizi neden adamı bu kadar karizmatik gösterme derdine düşmüş anlamış değilim. diğer karakterler de iyi değil tabi ama bu hakkında konuşmaya değecek kadar zorlama.

  senaryosu, konuların işlenişi, hikayeler fena değil izlettiriyor kendini. ama her bölüm reddingtonun dilini görmek zorunda kalıyorsunuz adam karizmatik olcam diye habire dilini falan gösteriyor konuşurken.

  bu da böyle bi dizi, bilemedim herkes kendi izleyip karar versin.
  abi